Për pak vite Shqipëria do të bëhet e madhe! Po përkëdhelen nga Amerika

Gazetari dhe ish-politikani Kiriakos Velopoulos, në emisionin e tij ‘Kondra & Riksi’ ka vënë alarmin se SHBA-të kanë nisur zbatimin e planit për shkatërrimin...

Berisha: Herës tjetër do bllokojmë rrugët, Ramën do ta kapim në çark si miu

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një prononcim gjatë marshimit. AI ka deklaruar se herës tjetër kryeministrit Rama do t'ia bllokojnë të gjitha rrugët. Berisha: Zgjodhi...

Tiranë, mbyllet pas dy orësh protesta e opozitës, regjistrohen incidente sporadike

Pas rreth dy orësh, ka përfunduar edhe protesta e opozitës, që pavarësisht tentative sporadike, mund të thuhet se u mbyll në mënyrë të qetë...

Krujë, asgjësohen mbi 2 mijë rrënjë kanabis në pyll, 3 në pranga

Një sasi prej 2,080 bimë Cannabis Sativa është asgjësuar nga policia e Krujës pas një hetimi disa mujor, pjesë e operacionit "Krasta 2" ...

Ndalohen në Bilisht 11 sirianë, kërkojnë azil në Shqipëri

Rreth 11 emigrantë nga Siria janë ndaluar nga policia disa km nga Kapshtica. Ata kishin hyrë në territorin shqiptar nga Greqia, ndërsa kanë kërkuar...

VIDEO/ Shpërthimi në Shkodër, vijnë pamjet nga makina e policit

Këto janë pamje nga automjeti i policit Agim Bushgjoka ku i është vendosur tritol në orët e para të mëngjesit. Shpërthimi ka shkaktuar dëme...

Rama: Ardhja e refugjatëve në Shqipëri është një lajm i rremë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se në Shqipëri aktualisht nuk ka asnjë plan për të pasur kamp refugjatësh të ardhur nga Siria. Duke...

Rama shpërthen ndaj opozitës: Esat Pashë Toptanë të shekulli të 21, kjo gjë nuk...

Kryeministri Edi Rama nuk është ndalur vetëm me një mesazh ngushëllimi për vdekjen e gardistit drejtuar familjes së tij. Ai e ka quajtur të...

Rama: Ndoshta do të talleni por këtë vit kemi punësuar mbi 28 mijë persona

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një takim paraditen e së premtes me Drejtoritë Rajonale të Punësimit, deklaroi se “të gjitha zyrat kanë realizuar...

Vetingu, shkarkohet prokurori Adriatik Cama: Nuk justifikon pasurinë

Prokurori i Tiranës u përball me akuzat për burime të pamjaftueshme dhe deklarata kontradiktore të pasurisë, përfshirje në korrupsion dhe kontakte të papërshtatshme me...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!