Vrau 8 kushërinjtë se e akuzonin për pulat? Zbulohet konflikti i vjetër i familjes...

Masakra e Selenicës disa ditë më parë, ku një 24-vjeçar vrau 8 kushërinjtë e tij nuk ka ardhur për shkak se ai u ofendua....

Di Maio: “Shqipëria është më Europë se shtetet që po e fundosin atë”

Dje, Shqipëria ka ndihmuar shtetin fqinj dhe premtoi të marrë 20 emigrantë që t’i vinte në ndihmë. Ky gjest është vlerësuar shumë nga Italia,...

Freedom House: Shqipëria, regjim hibrid, rrezikon kontrollin nga kryeministri

Raporti i organizatës përmend lidhjen e ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri me trafikantët,  zgjedhjen e Metësi president, duke zbehur arritjet në luftën anti-korrupsion dhe...

Loja e dyfishtë e “kampionit” të reformave, Rama lëviz ‘gurët’ e parë kundër vettingut

Javën që lamë pas opozita u artikulua përmes liderit të saj Lulzim Basha për nevojën e një vettingu në politikë, i cili do të...

Nis pagesa në Rrugën e Kombit, sportelet ruhen me Forca Speciale

E hëna e 17 shtatorit shënon edhe hyrjen në fuqi të tarifës për qarkullimin në Rrugën e Kombit. E teksa ishte paralajmëruar prej ditësh fillimi...

Këto janë qendrat e masazhit si baza të prostitucionit në Tiranë (Video)

Vajza të reja të kamufluara si masazhatore, ushtronin prostitucion në kryeqytet, ne qendra masazhi. Pas hetimeve që zgjatën rreth 7 muaj, Policia e Tiranës...

Eni Vasili siç nuk e keni parë kurrë! E veshur me të zeza dhe...

Gazetarja dhe moderatorja e programit politik “Open”, Eni Vasili, është fotografuar dje nga paparazzi ynë në zonën e ish-Bllokut. Në fakt, u surprizuam kur...

8 vjet burg taksistit përdhunues shqiptar, videot e dy vajzave italiane zbuluan gjithçka

8 vjet burg. Është ky dënimi që është dhënë ndaj shqiptarit Besnik Hoxha, taksistit i cili u shpall fajtor për abuzimin seksual me dy...

Në gjurmë të parave të politikanëve shqiptarë të nxjerrura jashtë vendit, kyçen 5 institucione...

Autoritetet shqiptare do të rrisin bashkëpunimin me ndërkombëtarët për goditjen e korrupsionit dhe zbulimin e parave të pista. Këto janë dy shqetësimet kryesore për...

Vasili: 1 mld euro evazion fiskal, kush do shkojë në burg? Rama apo ministri?

Ka reaguar përsëri kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili lidhur me evazionin fiskal të lojërave të fatit. Deputeti Vasili...