Shpërthimi në Shkodër, arrin në 5 numri i të plagosurve…

Si rezultat i shpërthimit në Shkodër janë plagosur 5 persona, dy nga të cilët raportohet se janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur...

Zbulohet raporti amerikan, sa është ndikimi rus në Shqipëri

SHBA nuk vlerëson se në hapësirën shqiptare në Ballkan ka një problem me ndikimin rus. Në një dokument të publikuar në datën 10 janar, për...

Jo vetëm azilantët, edhe maturantët duan Gjermaninë për studime

Maturantët shqiptarë po përgatiten të marrin vendimin e jetës, cilën degë do të ndjekin për studimet e larta.  Ndërsa Ministria e Arsimit njoftoi dhënien e...

Të qeshur duke pirë çaj, Monika Kryemadhi shfaqet krah Lulzim Bashës

Opozita ka nisur lëvizjet e saj për protestat e paralajmëruar më 27 janar. Ditën e djeshme kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe LulzimBasha kanë zhvilluar një takim kur mes tyre...

Kush janë pronarët që përfitojnë 2.24 milionë euro kompensim

Kanë filluar procedurat për kompensimin financiar të pronarëve të pasurive të paluajtshme. Për 20.787 metra katrorë troje të zëna nga ndërtimet pa leje, që tanimë...

Rama nis ditën me prezantimin e Shqipërisë turistike në mediat skandinave (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur ditën me publikimin e një prezantimi të bukur të Shqipërisë turistike në mediat skandinave. “MIRËMËNGJES  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155470586376523/ dhe me këtë prezantim...

Lu: Prokurorë të FBI-së hetojnë çështjen Tahiri

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit...

Portali fetar fyen rëndë Skënderbeun: Serbo-shqiptari me mjekër të gjatë…

Gazeta Impakt, një portal shqiptar që publikon shkrime për fenë islame së fundi në qendër të kritikave ka figurën e Gjergj Kastriot Skënderbeut, shkruan gazeta...

Revista zvicerane: Vizitoni Shqipërinë, plazhe të tillë i gjeni vetëm në Karaibe

“Travel News”, revista zvicerane e udhëtimeve e ka renditur Shqipërinë mes 12 destinacioneve duhen vizituar me patjetër këtë vit. Vendi ynë në këtë klasifikim konsiderohet...

Basha i bën golin e papritur Ramës: 13 milionë euro gjobë!

Në mandatin e parë kryeministri Edi Rama prishi lokale e ndërtesa të mëdha pa leje në të gjithë Shqipërinë. Një ndër ndërtesat e prishura në...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!