Ja sa miliona euro do të përfitojë Shqipëria nga Rruga e Kombit për çdo...

Qeveria e Shqipërisë do të përfitojë rreth 12 milionë euro çdo vit nga taksa e vendosur për kalim në Rrugën e Kombit. Vetëm nga...

Albin Kurti godet Edi Ramën për taksën në Rrugën e Kombit

Taksa për ‘Rrugën e Kmobit’ nuk ka hasur vetëm në kundërshtinë e shqiptarëve të Shqipërisë dhe opozitës, por edhe nga politika kosovare. Kreu i Vetëvendosjes,...

Mosbindja civile e opozitës nis të enjten, zbulohet urdhri: Bllokoni rrugët kryesore

Pas takimit me krerët e degëve më Bashën, mësohet se PD ka vendosur nisjen e mos bindjes civile. Sipas informacioneve të enjten do të ketë...

Hashim Thaçi në vizitë të befasishme në Tiranë

Tensionet e krijuara mes Kosovës dhe Turqisë pas deportimit të gjashtë shtetasve turq kanë bërë që Hashim Thaçi të vizitojë Tiranën. Presidenti i Kosovës është...

“Tradhti” brenda PS-së, deputetja socialiste i del kundër Ramës për taksën e rrugës

Ndërkohë që opozita ka nisur aksionin e gjërë kundër kryeministrit për taksën prej 5 në 10 euro për Rrugën e Kombit, Rama ka marrë...

Në Rrugën e Kombit mund të lëvizni pa taksë edhe për 60 ditë

Në Rrugën e Kombit ka nisur rindërtimi i kabinave të kompanisë koncensionare, për mbledhjen e tarifës së vendosur nga qeveria. Por derisa ato të...

Rama: Opozita do zjarr e kaos për t’i ikur drejtësisë

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot ka sulmuar opozitën duke e akuzuar se kërkon që të vërë zjarrin Shqipërisë...

Sot Gjykata vendos për protestuesit e Rrugës së Kombit

Protestuesit e arrestuar  pas protestës në Rrugen e Kombit pritet të dalin sot para gjykatës. Gjatë ditës së hënë grupi i prokurorëve që po...

Anullimi i vizitës së Tsiprasit dhe marrëveshja detare/ Ja çfarë thotë ish-Kryeministri…

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se anullimi i vizitës së Aleksis Tsipras në Shqipëri ishte një vendim politik. “Ata marrëdhënie që këta i shkrijnë në dimër,...

Kur qeveritë do ta dëgjojnë njeriun, para se ky të kapë gurët?

Nga Artan Fuga Si eshte e mundur? Konflikti social dhe rezistenca sociale: nje realitet krejt normal per nje shoqeri te sotme, kthehen te ne: 1. Ne...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!