Nënë e bijë i dhanë fund jetës, gazetari tregon detajin tronditës: Edhe babai i...

Në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel po diskutohet rreth ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e djeshme ku në një banesë në...

Rama dhe Hoti dakordohen që mbledhja e dy qeverive të mbahet në shtator

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama tha se e ka mirëpritur me kënaqësi homologun e tij nga Kosova, Avdullah Hotin në Tiranë. Rama, në konferencën e...

Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Rama si personazh i Kunderës

Kush e ka kthyer parlamentin në estradë? Sa herë mes bisedash të përditshme shtrohet kjo pyetje, dikush do të tregojë me gisht atë deputetin që...

Vizita e parë zyrtare që pas marrjes së detyrës, kryeministri i Kosovës në Tiranë,...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë sot zyrtarisht për herë të parë Shqipërinë, që pas marrjes së detyrës së tij, ku do...

Turqia dhe Shqipëria nënshkruajnë marrëveshjen për ndërtimin e banesave

Ministrat Kurum dhe Ahmetaj nënshkruan “Marrëveshjen e bashkëpunimit për ndërtimin e banesave pas katastrofës” Ministri i Mjedisit dhe Urbanizimit i Republikës së Turqisë, Murat Kurum...

Presidenca gjermane e BE, Lulzim Basha: Lajm i mirë! Nuk duhet humbur kohë për...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur marrjen e kryesimit të Bashkimit Europian nga Gjermania. Në një mesazh në Facebook, Basha shkruan se ky...

Ekonomia e Shqipërisë pritet të tkurret ndjeshëm në vitin 2020 dhe të rimarrë veten...

Fondi Monetar Ndërkombëtar zbardh diskutimet me Ministrinë e Financave në Shqipëri. Sipas FMN, për shkak të pasojave të tërmetit dhe të pandemisë së COVID-19,...

Polakët “rikthehen” për pushime në Shqipëri pas 15 korrikut

Agjencitë polake kanë rinisur shitjen e paketave turistike që përfshijnë bregdetin shqiptar duke lajmëruar se pas 15 korrikut do të ketë fluturime dhe udhëtime...

Tomini: Koronavirusi në Shqipëri tani ka agresivitet më të lartë

Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, shprehet se koronavirusi këtë javë ka shfaqur një agresivitet më të lartë. E ftuar në emisionin “Real...

Ngjela: Në Kosovë dërgon më shumë mall Serbia se Shqipëria, faji është i të...

I ftuar në emisionin ”Ekopolitikë” në ”RTV Ora” nga gazetari Besart Kadia, avokati Spartak Ngjela tha se Shqipëria dhe Kosova nuk kanë pasur vullnet...