Rama: Me kënaqësi e pres takimin me Albin Kurtin. Ja çfarë do diskutojmë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama këtyre ditëve do ta realizoj një takim me Albin Kurtin, partia e të cilit i fitoi zgjedhjet parlamentare në...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave

Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut,...

Basha: Jemi të gatshëm për zgjedhje të parakohshme

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se është i gatshëm për zgjedhje të parakohshme në çdo kohë. “Ne kemi një vit që luftojmë për to,...

Mocion besimi ndaj Qeverisë? Rama: Mund t’ia kërkoj Parlamentit francez

“Mund t’ja kërkoj Parlamentit francez, por Parlamentit shqiptar nuk e di se për çfarë t’ja kërkoj”. Kjo ishte përgjigjja e vetme që kryeministri Edi...

Conte: Bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në nëntor

Kryeministri i Italisë tha se Roma do t'i propozojë Bashkimit Evropian që të rihapë në nëntor negociatat për zgjerimin e bllokut për të përfshirë...

“Nëse nuk çelen negociatat, opozita në protesta deri në zgjedhje të parakohshme”

Një dështim i mundshëm i qeverisë Rama me negociatat të premten pritet të ndezë motorët e opozitës për protesta. Dashamir Shehi: Jo do të vijojë,...

A do të shkojë Shqipëria në zgjedhje të parakohshme nëse nuk hapen negociatat? Ja...

Kryeministri Edi Rama ka shuar disa zëra mbi faktin se Shqipëria rrezikonte zgjedhje të parakohshme nëse nuk hapen negociata. Kreu i qeverisë tha për...

“JO” e Francës për çeljen e negociatave, Rama reagon me një status në facebook

Pas vendimit të presidentit francez Macron për t’i thënë jo hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, vjen reagimi i kryeministrit Edi...

Ish-ministri i Jashtëm mesazh të fortë Ramës: Fundi është i hidhur, do të bjerë...

Ish-ministri i Jashtëm, Marko Bello tha se nuk e mban dot në demokraci pushtetin një njeri sado i zoti të jesh. Duke folur për...

Historiani zviceran: Shqiptarët kanë drejtuar botën që nga Mesjeta, Evropa i la qëllimisht mënjanë

Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në fushën e relacioneve ndërkombëtare...