Dalin detajet/ Vrasja e dy motrave në Zvicër, flasin të afërmit

Gjatë ditës së djeshme, një shqiptar nga Kosova tronditi Zvicrën. Ai vrau femra në Zvicër, gjegjësisht gruan e tij dhe motrën e saj. 54 vjeçari...

2 janar 2018, vlonjati nuk duron dot, zhytet në det (FOTO)

Kemi hyrë në datën 2 janar të vitit 2018, mes acarit e ngricës. Por duket se nuk do t’ia dijë për këto temperatura një vlonjat...

Tragjike në Laç, adoleshenti gjendet i vdekur në tarracën e shtëpisë, kishte hipur të...

Viti i Ri 2018 nis me një ngjarje të rëndë në qytetin e Laçit. Një 16-vjecar që kishte hipur në tarracën e shtëpisë për...

Shokon nëna shqiptare, nxjerr në shitje fëmijët: Po s’u shitën urgjent do i vras!...

Një nënë nga Fieri me inicialet E.R., ka tronditur rrjetin social me postimin e saj. Nëna ka nxjerrë në shitje dy fëmijët e mitur...

Lirohet me kusht Orest Sota, të riut që i gjetën 863 mijë euro në...

Në Shqipëri Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda vendosi sot të lërë të lirë, me detyrim paraqitje të riun sipërmarrës Orest Sota i...

Rrëfehet për herë të parë vajza që përloti shqiptarët nga Parlamenti

Për herë të parë pas fjalimit të saj të famshëm në parlament, fermerja Rigerta Loku ka treguar se si i ka përjetuar reagimet pas...

Festë e madhe sot në Partinë Socialiste, ja çfarë pritet të ndodhë!

​Sot PS-ja do të festojë me rastin e ditës së krijimit të një prej forumeve të saj më të rëndësishme. Bëhet fjalë pikërisht për ngritjen...

Vokshi: Burgu, dhurata e Ramës për Vitin e Ri. Ja çfarë i pret shqiptarët...

Deputetja demokrate Albana Vokshi përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se burgu është dhurata e Edi Ramës për ata që guxuan të protestojnë...

Pandeli Majko: Ja kush po na pengon që ta hapim kufirin me Kosovën

Ministri i Shtetit shqiptar për Diasporën, Pandeli Majko, bëri një deklaratë të fortë, duke zbuluar arsyen që e pengon lëvizjen e lirë mes Shqipërisë...

Godet me shkelma dhe grushte vëllanë, procedohet 49-vjeçari

Një shtetas 49 vjeç është proceduar penalisht, për shkak se ka dyshime se ai ka goditur me grusht dhe shkelma vëllanë. Policia ka dhënë...