Paralajmërimi i kobshëm: Tokat Shqiptare do të zbrazen, ja kush e jep alarmin!

Sociologu dhe profesori universitar Fadil Maloku ka komentuar lidhur me një sondazh të bërë kohëve të fundit, sipas së cilit Kosovën do ta brakstisin...

Aleksandër Çipa paralajmëron ‘tërmet’ në politikën shqiptare

Gazetari Aleksandër Çipa paralajmëron se shumë shpejt do të ketë zgjedhje të parakohshme. “Ajo që po ndodh në skenën tonë politike është 4 hapa para...

Jep dorëheqjen Drejtori i Targave dhe Patentave, vëllai iu arrestua për drogë

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor, Arben Isaraj dha sot (22 tetor) dorëheqjen nga posti. Dorëheqja vjen pas arrestimit të vëllait të tij...

Durrës, prenotimet në rritje/ Operatorët shpresojnë që gushti të jetë muaj i mirë për...

Gushti pritet të shënojë një numër më të lartë pushuesish në plazhet e Adriatikut.Sipërmarrësit turistikë në plazhet e Durrësit dhe Golemit besojnë se ritmet...

Vala e të nxehtit kap sot Shqipërinë, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

Vendi ynë do të mbetet në valën e të nxehtit Saharian duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta.Era do të jetë e...

Nxënësit vazhdojnë të përdorin telefonat në shkollat në Shqipëri

Udhëzimi që mban datën 16 nëntor të vitit të kaluar dhe firmën e ish-Ministres Nikolla do të duhej të ndalonte përdorimin e telefonit nga...

Partia Demokratike zyrtarizon sot koalicionin opozitar

Partia Demokratike pritet të zyrtarizojë sot koalicionin opozitar. Burimet bëjnë me dije se në orën 09:00 do të nisë firmosja e marrëveshjeve me partitë...

Me këngë patriotike, studentët e Elbasanit bllokojnë rrugën

Studentët e Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan janë mbledhur fillimisht para hyrjes së universitetit dhe më pas kanë marshuar në bulevardin kryesor të qytetit. Me...

Meta thërret për dialog të vërtetë mes palëve politike në Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, deklaroi sot se vetëm dialogu i përgjegjshëm dhe real mund të sjellë zgjidhjet politike për të rivendosur normalitetin e...

Vrasja e Ivanoviç, Rama zbulon bisedën me Vuçiç për Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar bisedën me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë qëndrimit në Davos, ku morën pjesë në Forumin Ekonomik. Rama...