Rrëfimi i gruas nga Fieri: “Më martuan 3 herë me zor, dua ndihmë”. Vëllai...

Një 36-vjeçare nga Fieri është bërë sot pjesë e emisionit ‘Me zemër të hapur’ ku ka rrëfyer kalvarin e një jete të vështirë, që...

Shpërthen konflikti në kampin opozitar, aleatët i kërkojnë Bashës të largojë LSI

Krisen marrëdhëniet mes kreut të PD, Lulzim Basha dhe aleatëve tradicionalë të tij. Afrimi i tij me kreun e LSI-së, Monika Kryemadhin duket se...

E rëndë në Elbasan, djali kërcënon nënën me sëpatë

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Mlizë të Elbasanit, ku një 22-vjeçar ka kërcënuar me sëpatë nënën e tij. Policia ka...

Koço Kokëdhima: Pablo Eskobari do e kishte zili Timonierin e Rilindjes!

Kryetari i Partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka reaguar lidhur me shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako. Kokëdhima shprehet se Haki...

Edi Rama shkon drejt zgjedhjeve

Partia Socialiste ka mbledhur kryesinë e re pas asamblesë së zhvilluar ditën e shtunë. E drejtuar nga vetë Edi Rama, kryesia e PS-së ka...

Shkarkohet Haki Çako, kush është drejtori i ri i Policisë

Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Më në fund Haki Çako largohet nga drejtimi i Policisë së Shtetit, më saktë nga zyra në...

Paditet Prokurorja e Përkohshme Arta Marku

Ende nuk janë bërë dy muaj qëkur Arta Marku ka marrë postin e përkohshëm të drejtueses së prokurorisë së përgjithshme të vendit, e vetëm...

Ndoka: Qetësia e rajonit është në pikëpyetje, derisa edhe Maqedonia të jetë anëtare e...

Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqiperisë (PDK) dhe deputet në parlamentin shqiptar, Nard Ndoka në një prononcim për Agjencin e Lajmeve Zhurnal, vlerëson se...

Basha mbledh aleatët në selinë blu, ja kur është data e nisjes së protestave

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët opozitarë në një tryezë  që ka nisur në selinë blu. Në takim mësohet se ndodhen të...

66 mijë azilkërkues shqiptarë në Francë, Berisha: Në vend të mirëmëngjesit për Noriegën

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka përcjellë një mesazh domethënës, mëngjesin e sotshëm, kryeministrit Edi Rama, dërguar nga një vajzë e re që studion nga...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!