Medikamenti 200 herë më i fortë se morfina, po shitet në Shqipëri (Video)

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” shfaq një qytetar që arrin të blejë në farmaci medikamentin e quajtur , i cili është shumë i...

Doktoraturë me 750 euro në Ballkan, skandali zbulohet në Top Show

Në revistat shkencore të rajonit, me 750 euro mund të bësh profesor/doktor edhe… gjyshen. Kjo çështje ishte objekt diskutimi në emisionin Top Show, mbrëmjen...

PD nis të enjten mosbindjen civile, pritet bllokimi i disa rrugëve

Partia Demokratike do të nisë të enjten mosbindjen civile. Burime për Ora News thonë se protesta do të shtrihet në të gjithë vendin, ndërsa...

Açka: Nëse qeveria s’i vë gishtin kokës dhe të ulet me kuksianët, përshkallëzim situate

Shkrimtarja Flutura Açka në një lidhje me Skype nga Holanda për "360 Gradë" në Ora News thotë se nëse qeveria nuk "vë gishtin kokës",...

Ja sa miliona euro do të përfitojë Shqipëria nga Rruga e Kombit për çdo...

Qeveria e Shqipërisë do të përfitojë rreth 12 milionë euro çdo vit nga taksa e vendosur për kalim në Rrugën e Kombit. Vetëm nga...

Albin Kurti godet Edi Ramën për taksën në Rrugën e Kombit

Taksa për ‘Rrugën e Kmobit’ nuk ka hasur vetëm në kundërshtinë e shqiptarëve të Shqipërisë dhe opozitës, por edhe nga politika kosovare. Kreu i Vetëvendosjes,...

Mosbindja civile e opozitës nis të enjten, zbulohet urdhri: Bllokoni rrugët kryesore

Pas takimit me krerët e degëve më Bashën, mësohet se PD ka vendosur nisjen e mos bindjes civile. Sipas informacioneve të enjten do të ketë...

Hashim Thaçi në vizitë të befasishme në Tiranë

Tensionet e krijuara mes Kosovës dhe Turqisë pas deportimit të gjashtë shtetasve turq kanë bërë që Hashim Thaçi të vizitojë Tiranën. Presidenti i Kosovës është...

“Tradhti” brenda PS-së, deputetja socialiste i del kundër Ramës për taksën e rrugës

Ndërkohë që opozita ka nisur aksionin e gjërë kundër kryeministrit për taksën prej 5 në 10 euro për Rrugën e Kombit, Rama ka marrë...

Në Rrugën e Kombit mund të lëvizni pa taksë edhe për 60 ditë

Në Rrugën e Kombit ka nisur rindërtimi i kabinave të kompanisë koncensionare, për mbledhjen e tarifës së vendosur nga qeveria. Por derisa ato të...