LAJM I FUNDIT/ 28 të infektuar me COVID-19 vetëm sot, në gjithë Shqipërinë 174...

Të prekurit me koronavirus në vendin tonë janë në rritje. Këtë e dëshmojnë edhe të dhënat e fundit të Ministrsë së Shëndetësisë. Në komunikimin e...

Viktima e gjashtë në Shqipëri, vdes 71-vjeçarja që vuante nga hipertensioni

Regjistrohet viktima e gjashtë nga koronavirusi në vendin tonë. Gjatë mbrëmjes së sotme ndërroi jetë një paciente 71-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19,...

Rritet bilanci, shkon në 146 numri i të prekurve në Shqipëri

Rritet bilanci i të prekurve me koronavirus në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar sot se total, numri i të prekurve ka shkuar...

Meta mbledh sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare, do të jetë online

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i thirrur sot nga presidenti Ilir Meta do të mbahet online. E zbuloi mbrëmë kryetari I PD-së, Lulzim Basha në studion...

Qeveria e Shqipërisë shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Kur kanë kaluar me shumë se dy javë nga përhapja e koronavirusit në vendin tonë, qeveria ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore. Vendimi i qeverisë...

Shënohet viktima e pestë nga koronavirusi në Shqipëri: Humb jetën biznesmeni nga Puka

Shqipëria shënon viktimën e 5 të koronavirusit COVID-19. Burimet bëjnë me dije për Ora News se ka ndërruar jetë, sot në mëngjes në spitalin infektiv,...

DW për koronavirusin në Shqipëri: Stuhia e paralajmëruar nisi!

Pandemia e COVID-19 ka hyrë në javën e shpërthimit intensiv në Shqipëri. Dyfishohet numtri i viktimave dhe të infektuarve. Stuhia e paralajmëruar për shpërthimin e...

Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri. Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në...

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 43-vjeçar, viktima e katërt në Shqipëri

Gjatë mëngjesit të sotëm ndërroi jetë një pacient 43-vjeçar i shtruar në spitalin Infektiv, i konfirmuar me COVID-19, i cili ndodhej në terapi intensive. Pas...

Mjeku i njohur thirrje qytetarëve: Na ndihmoni në këtë situatë të vështirë! Do kemi...

Mjeku i njohur i Infektivit, Tritan Kalo, u ka bërë thirrje edhe një herë shqiptarëve të respektojnë masat kundër virusit, duke përsëritur se situata...