Skandali me Kukësin, tifozët e Debrecenit: Vritini shqiptarët!

Kukësi është me një këmbë larg eliminimit nga raundi i parë në Europa League. Skuadra e drejtuar nga Ernest Gjoka u mposht me rezultatin 3-0...

Krimi makabër/ Kamerat zbulojnë autorin e vrasjes së 61 vjeçarit nga Vushtrria. Pse e...

Detaje te reja pas ngjarjes se rende dhe djeges brenda makines te shtetasit Xhafer Osmani, 61 vjeç, qe u gjet në Derven të Fushë-Krujës. Osmani,...

Tensionet Kosovë-Serbi, Ashton tregon “çelësin” e zgjidhjes

Roli i bashkësisë ndërkombëtare është vendimtar për përmirësimin e marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës. Kështu është shprehur ish-shefja e diplomacisë evropiane, Catherine Ashton, e...

Ambasadori kritikon qeverinë: Keqardhje që s’ditët të përfitoni nga mençuria e Hajdaragës

Miku më i afërt i Luan Hajdaragës, ambasadori Bashkim Zeneli, i cili mbajti dhe fjalën përkujtimore në varrezat e Tufinës, vlerëson profesorin, ish-ministrin e...

Treni përplas një 17 vjeçare në Vorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në Vorë, ku një 17 vjeçare është përplasur nga treni teksa...

Çili: Deputetët e rinj, nuk e zgjidhin dot krizën politike

Themeluesi i gazetës Liberale në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora deklaroi se deputetët e rinj, nuk e zgjidhin dot krizën politike. Çili:Kam një këndvështim...

Mini-shengeni ballkanik, Basha: Dështimi me BE nuk zëvendësohet nga propaganda anti-europiane

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama në Ohër për mini shengenin ballkanik. Në një status në rrjetet...

A do ua falë detin grekëve? Rama nga Londra flet për marrëveshjen

Kryeministri Edi Ramaaktualisht ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, nga ku ka komentuar disa nga çështjet më të rëndësishme të rajonit, mes...

Pozita dhe opozita shqiptare me deklaratë të përbashkët për integrimin europian

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët...

Nis viti i ri shkollor në Shqipëri, ministrja Nikolla uron nxënësit dhe mësuesit!

Në vigjilje të nisjes së vitit shkollor, Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla u është drejtuar me një videomesazh nxënësve, mësuesve dhe prindërve, duke u...