Ndoka: Qetësia e rajonit është në pikëpyetje, derisa edhe Maqedonia të jetë anëtare e...

Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqiperisë (PDK) dhe deputet në parlamentin shqiptar, Nard Ndoka në një prononcim për Agjencin e Lajmeve Zhurnal, vlerëson se...

Basha mbledh aleatët në selinë blu, ja kur është data e nisjes së protestave

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët opozitarë në një tryezë  që ka nisur në selinë blu. Në takim mësohet se ndodhen të...

66 mijë azilkërkues shqiptarë në Francë, Berisha: Në vend të mirëmëngjesit për Noriegën

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka përcjellë një mesazh domethënës, mëngjesin e sotshëm, kryeministrit Edi Rama, dërguar nga një vajzë e re që studion nga...

Dy ambasadorë në zyrën e kryeprokurores Marku

Dy ambasadorë kanë mbërritur para pak minutash në zyrën e kryeprokurores Arta Marku dhe kanë nisur një bashkëbisedim. "Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, - njoftoi zyra e shtypit...

51-vjeçari godet rëndë në kokë fqinjin me mykën e sëpatës, i vihen prangat

Gjon Marku, një 51-vjeçar nga Borshi i Sarandës, është arrestuar nga Policia për një akt të rrezikshëm. Ai nuk ka ngurruar aspak t'i godasë...

Humanisti gjerman i hapë fermë bujqësore familjes nga Shqipëria

Pas dy vite e gjysmë qëndrimi në Gjermani, Agron dhe Liri Leka me tre fëmijët e tyre (vajza 9-vjeçare Drita dhe djemtë Mehmeti 8-,...

Ilir Meta ka një porosi për Zaevin

Presidenti shqiptar Ilir Meta në një intervistë për TV Korça ka folur për bashkëpunimin rajonal, me theks të veçantë me Maqedoninë. Ai ka përshëndetur...

Media franceze promovon turizmin shqiptar, qytetarët i numërojnë Ramës…

urizmi shqiptar vijon të tërheqë vëmendjen e mediave të huaja. “InfoMagazinë” në një shkrim për Shqipërinë ka vënë theksin në bukuritë e plazheve, natyrën...

FOTO/ Zbulohet ‘tradhëtari’ në rradhët e PS-së

Në mbledhjen e djeshme të Asamblesë Kombëtare të PS-së, Sekretari i Përgjithshëm socialist, Taulant Balla, foli për masat që do të merreshin ndaj njërit...

Ja si e ka planifikuar PS fitoren edhe në zgjedhjet e 2019-ës

2018 do të jetë një vit i rëndësishëm për të majtën, e cila ka nisur të skicojë fitoren për zgjedhet e ardhshme lokale që...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!