FMN në Tiranë javën tjetër, monitorim të zhvillimeve makroekonomike

Një delegacion i Fondit Monetar Ndërkombëtar vjen javën e ardhshme në Tiranë, në kuadrin e “Monitorim pas Programit”, i cili kërkon shqyrtime dy herë...

Rritje e ndjeshme e akcizës së duhanit në 2019, sa ishte dhe sa bëhet

Qeveria ka propozua rtë rrisë ndjeshëm akcizën e duhanit në kuadër të paketës fiskale të vitit 2019. Në projektligjin e paraqitur në Kuvend...

Meta mund të mos dekretojë ministrin e ri të brendshëm, ja preteksti?!

Largimi i Fatmir Xhafajt ka rikthyer përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Shefi i qeverisë ka propozuar për ministër të Brendshëm,...

Shqipëria, kryeqendra e Ballkanit kundër Rusisë, Amerika e mbushë me helikopterë Apach!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shteti i Shqipërisë kanë arritur marrëveshjen ku pritet që vitin e ardhshëm të ndërtohen tri baza Amerikano-Shqiptare në...

Zbulohet Rama, ja ku e kopjoi projektin për aeroportin e ri në Kukës

Skandaloze sjellja e Edi Ramës në Kukës dhe përpjekja për të mashtruar kuksianët me pamje 3D të aeroporteve nëpër botë. Një ditë më parë Edi...

Familja shqiptare dëbohet nga Franca, Lëvizja MRAP ngrihet në këmbë për Amarildën

Familja shqiptare Mitaj u dëbua nga Frnca dhe tashmë ka mbërritur në Tiranë. Vendimin e dëbimit e mori fundjavën e kaluar, kryebashkiaku...

Birkurvëllëku si qeverisje dhe ‘dashuria’ e Edit për gratë

Nga Avni Nezaj Hej... hej, në pikë të mengjesit nëpër valët e një radiojeje krejt të pa njohur dëgjoj ritualin e muzikës që më...

Tahiri bën lëvizjen tjetër për të shpëtuar kokën

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahir, pas një viti heshtje, ka vendosur që sot të flasë para medias për të treguar disa gjëra që i...

Debat i ashpër me ambasadorin e BE

Përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit zhvilluan një takim me Kryetarin e ri të Delegacionit të BE në Shqipëri, z. Luigi Soreca më...

Mbledhja e qeverive Kosovë-Shqipëri, do të diskutohet për bashkëpunimin ndërkufitar

Në kuadër të programit të bashkëpunimit ndërkufitar Shqipëri- Kosovë, financuar nga Bashkimi Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati...