54 viktima nga zjarret në Greqi, ministria e Jashtme: Nuk ka asnjë shqiptar

Në lidhje me zjarret e rëna në Athinë, ministria e Jashtme Shqiptare bën me dije se se mes viktimave nuk ka asnjë shqiptar që...

Meta, mesazh homologut grek: Jemi pranë qytetarëve të Athinës e gjithë Greqisë

Kreu i shtetit Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet homologut të tij grek për ngjarjen e rëndë në Atika, ku gjithë zona u përfshi...

Detajet: Humbi jetën nga rrufeja, babai u përpoq…

Moti i keq me stuhi e shkarkime rrufesh i mori jetën një të riu që po kulloste bagëtitë. Xhuljano Koçiu ka humbur jetën pasditen e...

Zbardhet lista e katërt e Shqipërisë për gjyqtar në Strasburg

Qeveria shqiptare ka dërguar disa javë më parë në Këshillin e Evropës, listën e re me 3 kandidatë, të cilët do të konkurrojnë për...

U mbyt teksa po shpëtonte të fejuarën dhe motrën, fjalët prekëse të familjarëve të...

Ervid Palajt i është dhënë lamtumira e fundit nga familjarë, miq dhe të afërm. Ai u përcoll dje si hero, pasi dha jetën tragjikisht teksa...

Busti i “Ismail Qemalit” i masakruar, i mungojnë shkronjat, tallen turistë të huaj/FOTO

Busti i Ismail Qemalit që ndodhet para kryeministrisë është bërë objekt diskutimi për disa nga turistët që kanë vizituar Tiranën sot. Në pjesën ku është...

Kuvendi i Shqipërisë miraton rezolutën për diasporën

Kuvendi i Shqipërisë ka mbyllur punimet e sesionit të dytë të legjislaturës së nëntë, duke miratuar në seancën e fundit projektrezolutën “Për reformën e...

Olsi Jazexhi për median serbe: Amerika është më brutale se sa Millosheviqi, ajo ka...

Olsi Jazexhi nga Tirana, i vetëshpallur si historian vazhdon të bëj avokatin e djallit për mediat serbe duke shpifur dhe propaganduar kundër figurave historike...

Projektet për rrugët/ Qytetari ia “plas” në sy, habit Rama me përgjigjen

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të hëne duke sjell pamje nga projekti për ndërtimin e aksit rrugor Delvinë-Kardhiq. Pas projektit...

Seanca e fundit parlamentare në Shqipëri, çfarë pritet të ndodhë në sallë

Në Kuvendin e Shqipërisë sot mbahet seanca e fundit parlamentare për këtë sesion. Në rend të ditës janë disa projektligje të rëndësishme mes tyre ai...