Kapet me 315 fidanë kanabis, arrestohet 45 vjeçari në Kurbin

Një 45 vjeçar nga Kurbini përfundoi në prangat e policisë pas një operacioni të koduar "Daul". Aleksander Gurra përfundoi në pranga pasi është i dyshuar...

Bushati: Marrëveshja me Greqinë në një të ardhme të afërt

Nga Samiti i Londrës ku po merr pjesë, ministri Ditmir Bushati foli për marrëveshjen me Greqinë, duke thënë se takimi Rama-Tsipras është mundësi e...

Hahn në Tiranë javën e ardhshme, çfarë pritet të ndodhë me negociatat

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes Hahn, do të vizitojë Tiranën javën e ardhshme. Nga Samiti për Ballkanin Perëndimor në Londër, Hahn njoftoi se...

Anija e parë e udhëtimeve turistike në Vlorë (Video)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka vazhduar tashmë traditën e tij, duke uruar mirëmëngjesi ndjekësve të tij në rrjetin social Facebook. Kësaj radhe Rama ka...

Emrat/ 1.3 ton kanabis në Kavajë, dërgohet në Gjykatë dosja për 5 të pandehurit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar dosjen në Gjykatë për 5 të pandehur, të akuzuar për trafikun e mbetur...

E vërteta e sigurisë në plazhet shqiptare, të gjithë shkelin ligjin… duke nisur nga...

Tre persona u mbytën në plazhet e vendit ditën e shtunë, mes tyre edhe një turiste polake. Kjo për shkak se, bizneset që operojnë në...

A do ta dekretojë Presidenti ligjin për Teatrin? Artistët i dërgojnë letër Ilir Metës

Përmes një letre ku shpjegohet aryset dhe shkeljet ligjore që ka kryer maxhoranca në votimin e projektligjit që i hap rrugën shkembjes së Teatrit...

U “zhduk” nga Durrësi, anija e kripës së dëmtuar ndalohet në Kroaci

Anija “Sea Scanner”, që u largua pa leje nga Porti i Durrësit, është ndaluar në portin e qytetit Rijeka, në Kroaci. Anija kishte në hambarë...

Pas përplasjes me Ramën, Majko kthehet në parlament, “lëvizja” e radhës e ministrit

Gjatë seancës së kaluar kryeministri Edi Rama pati një përplasje me ministrin e Diasporës, Pandeli Majko, pak para votimit të ligjit të ti për...

Ja sa është i pasur njeriu i parë i Tiranës

Që prej vitit 2015, Erion Veliaj është në drejtimin e Tiranës si kryebashkiak i saj. Veliaj është prej vitit 2013 subjekt i deklarimit të pasurisë...