Mjeku i fshatit ikën në Gjermani

Në fshatin Trevëllazër të Novoselës, banorët nuk marrin shërbimin mjekësor dhe janë të detyruar që të shkojnë në Vlorë për këtë. “Fshati ka pasur mjek...

NATO nis punën në Shqipëri për bazën gjigande ushtarake në Ballkan, 51 milionë euro...

Fluturimi i avionëve të natës mbi Tiranë lajmëronte nisjen e projektit për bazën ushtarake të aleancës në Kuçovë. Fluturimet mund të cilësohen në mënyrë...

Rama për “Die Welt”: Ja pse i ndërrova ministrat

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për gjermanen “Die Welt”, ku ka folur për ndryshimet e bëra në qeveri, që i ka shpjeguar...

Mbyllen 1500 faqe bastesh “online” në Shqipëri

Prej 1 janarit, çdo ditë dhjetra faqe të basteve “online” po mbyllen. Kryesisht ato janë faqe të huaja, aktiviteti i të cilave evidentohet nga...

Komandanti i NATO-s vizitë në Shqipëri për bazën e Kuçovës

Komandanti i Komandës Ajrore të NATO-s, Gjenerali Tod Wolters, do të vizitojë sot vendin tonë. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, vizita vjen në kuadër të fillimit...

Protesta e studentëve, ndryshon sot strategjia

Pas ngujimit në fakultete studentët kam marrë një vendim tjetër për vijimin e protestës së tyre. Mësohet se sot ata i rikthehen protestës në rrugë....

Shtrëngohet laku për politikanët e korruptuar, 10 vite nën vëzhgim për pastrim parash

Qeveria duket se e ka marrë seriozisht luftën ndaj korrupsionit dhe të korruptuarve, duke shtrënguar lakun për zyrtarët, politikanët dhe kriminelët. Nëse gjithë këto...

Rama nxjerr fotot dhe jep lajmin e mirë për gjithë shqiptarët: Do jetë gati...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamje nga kantieri i punimeve për ndërtimin e rrugës Tiranë-Elbasan. Rama bën me dije se...

PD-LSI në unison kundër delegimit të drejtimit të Ministrisë së Jashtme te Gent Cakaj

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialist për Integrim kanë dalë dje kundër emërimit të Gent Cakaj si ministër i Jashtëm. Opozita ka shpërthyer në akuza,...

Ndërroi jetë ish-ministri i Mbrojtjes i Enver Hoxhës

Është ndarë nga jeta ish-ministri i Mbrojtjes. Kiço Mustaqi, ish-gjenerali i Partisë Shqiptare të Punës shërbeu si Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të...