Radari “bën namin” në Shqipëri, 150 turistëve u hiqet patenta

Akset kryesore të vendit po monitorohen nga Policia Rrugore me radarë. Nga kontrollet edhe gjatë orëve të natës, janë konstatuar drejtues mjetesh të papërgjegjshëm...

Një tetovar e ka “kidnapuar” djalin e tij nga ish gruaja në Tiranë

Policia e Shqipërisë në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore Publike, në Tiranë ka filluar hetim për gjetjen dhe arrestimin e personit B.M. banor i Tetovës. Tetovari...

Ja përse Rama zhgarravit gjatë takimeve me të huajt!

Kastriot Islami Kjo pyetje ka një përgjigje të thjeshtë që ai e ka dhënë po vetë… Ishte viti 2009. Ditë e premte, datë 26 qershor...

Policia e Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm

Policia Rrugore Durrës orienton drejtuesit e mjeteve, të cilët frekuentojnë aksin rrugor, dytësor Plepa -Golem. Nisur nga fluksi i madh i mjeteve që qarkullojnë në...

Mashtroi njëherë policinë, tani 57 vjeçarin s’e lënë të kalojë kufirin

Një 57-vjeçar nga Berati, Resmi Turhani, u kap nga Policia e Kakavijës dhe u dërgua në burg. Turhani, banor i fshatit Bilçë të Beratit,...

Eksploziv “Benzi-t” të 30-vjeçarit në Vlorë, vetëm dëme materiale (FOTO)

Qyteti i Vlorës është zgjuar të dielën me një shpërthim. Një automjeti të parkuar në lagjen “24 Maj” i është vendosur lëndë eksplozive. Shpërthimi është...

Rama për ZDF: Po jetojmë “mallkimin e Ballkanit”/VIDEO

Kryeministri, Edi Rama, thotë se rajoni jeton në një situatë situatë që përsëri përkufizohet nga “mallkimi i Ballkanit”. Në një intervistë për emisionin Kultur/aspekte...

“Iiii më iku truri! Ore do ikni për lesh k….!” Videoja e ndalimit të...

Ora News siguron videon e incidentit  mes kryetarit të PD-së së Gramshit Elmaz Haruni dhe policisë në momentin e ndalimit. Ngjarja është regjistruar pasditen e...

Nuk gjen darkën gati, shqiptari masakron gruan dhe djalin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Peruxhia, ku një shqiptar është bërë protagonist i një dhune të pakuptimtë në shtëpinë e tij. Siç shkruajnë...

PD – PS “luftë” videosh pas BANALITETIT që shpërtheu mes zyrtarit dhe policisë

Ndalimi nga policia i kryetarit të Partisë Demokratike në degën e Gramshit, Elmaz Haruni, më shumë sesa vepra penale që rëndon ndaj tij, u...