Festë e madhe sot në Partinë Socialiste, ja çfarë pritet të ndodhë!

​Sot PS-ja do të festojë me rastin e ditës së krijimit të një prej forumeve të saj më të rëndësishme. Bëhet fjalë pikërisht për ngritjen...

Italiani i frikësuar i “qahet” nënës dhe i bën gropën shqiptarit të “fortë”!

Një shpërndarës droge, 31-vjeçar nga Shqipëria, rezident në Itali, u arrestua pasditen e së premtes nga policia atje, pasi ka kërcënuar një përdorues droge...

Tritoli në Shkodër ndaj Lulzim Kullës, si nisi historia e gjobave në Shkodër dhe...

Historia e gjobave ndaj tregtareve ne Shkodër, i ngjason asaj të Amerikës së shekullit 19 kur bizneset e vogla paguanin gjoba mafias Italiane. Duke...

Djali i shqiptarit nga Amerika, zbulohet si komandant i ISIS-it

Shqiptaro-amerikani u bën thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste “The Atlantic” ka botuar sot një speciale të gjatë për djalin e pronarit shqiptar...

Itali, Shqiptari kapet me 70 kg hashash, po transportoj droge u thotë policëve…..

Një 38 vjeçar shqiptar me iniciale A.V, u arrestua nga policia italiane në Valdarno, pasi u kap me 70 kg marihuanë të fshehur në...

5-vjeçari nga Tirana pranohet në organizatën botërore të gjenive, e frikshme ajo që mund...

I nderuar lexues, ky vogëlush që shikon në foto është një gjeni. Po, po…një gjeni i  cili tanimë është pranuar në shoqatën botërore të...

Profesori Rrokaj mesazh liderëve shqiptarë në Maqedoni. Mos u ekzaltoni…

Prof. Shezai Rrokaj ka porositur liderër shqiptarë në Maqedoni që mos ekzaltohen së tepërmi me avasimine gjuhës shqipe, përcjell agjencia e lajmeve INA. “Me miratimin...

Shpërthimi në Shkodër, arrin në 5 numri i të plagosurve…

Si rezultat i shpërthimit në Shkodër janë plagosur 5 persona, dy nga të cilët raportohet se janë në gjendje të rëndë dhe janë nisur...

Zbulohet raporti amerikan, sa është ndikimi rus në Shqipëri

SHBA nuk vlerëson se në hapësirën shqiptare në Ballkan ka një problem me ndikimin rus. Në një dokument të publikuar në datën 10 janar, për...

Jo vetëm azilantët, edhe maturantët duan Gjermaninë për studime

Maturantët shqiptarë po përgatiten të marrin vendimin e jetës, cilën degë do të ndjekin për studimet e larta.  Ndërsa Ministria e Arsimit njoftoi dhënien e...