Vajza shqiptare i dha fund jetës pas sherrit me të fejuarin

Një vajzë 20-vjeçare i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike duke u vetëvrarë, këtë të enjte. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Zvirinë, në...

Artan Hoxha: Ekuadori është baza e drogës për shqiptarët, porositë i bën një verior

azetari Artan Hoxha ka zbuluar të dhëna të rëndësishme mbi lidhjet e trafikut të drogës mes Shqipërisë dhe vendeve latine duke komentuar kapjen e...

“Deti”, Rama një orë takim me Metën në Presidencë

Ka zgjatur rreth një orë takimi mes Kryeministri Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në ambientet e Presidencës, ku sipas burimeve është diskutuar për...

Paqartësi për burimin e fondeve për lobim të PD

Në Shqipëri, Partia Demokratike hodhi poshtë të mërkurën një shkrim të botuar në revistën amerikane “Mother Jones” lidhur me fondet, që kjo parti ka...

Këshilltari i PD i numëron ‘mëkatet’ Bashës

Këshilltari i demokrat në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollaj, ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një debat në...

Ismet Haxhia rrëfen vrasjen e Azem Hajdarit, a kishte lidhje me Kosovën

Ismet Haxhia, vëllai i Izet Haxhisë, i cili kreu 15 vjet burg i akuzuar në vrasjen e Azem Hajdarit, akuzon ish-kreun e SHISH, Fatos...

Pse u kërkoi ndjesë Edi Rama mësuesve?

Nga kryeministria, Edi Rama e ka filluar fjalën e tij me një ndjesë për mësuesit në vend. Në pritjen e djeshme me mësues në...

Plaçkitë bankën austriake për të kthyer borxhin, priten dënime të rënda për shtatë shqiptarë

Në Gjykatën rajonale të Welsit në Austri, të martën janë paraqitur dy të dyshuarit kryesorë të cilët në vitet 2015 dhe 2016, personave të...

Makinat e prodhuara para vitit 2009 s’do lejohen të hyjnë në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi duke folur për ndotjen që sjellin makinat zbuloi edhe cilat automjete do të ndalohen të futën në...

Ngacmimet e shumta seksuale në Shqipëri, por një minimum denoncimesh (Video)

Dhuna dhe ngacmimet seksuale janë mes krimeve më të përhapura, por më pak të denoncuara në Shqipëri. Një viktimë rrëfen për Zërin e Amerikës historinë...