Përplasen tri makina në Lushnje, 6 të plagosur

Tri automjete janë përfshirë mbrëmjen e së enjtes në një aksident, në autostradën Lushnje-Fier, pranë fshatit Gorre. Si pasojë e aksidentit, 6 persona u plagosën,...

Arrestohet shqiptari që u arratis nga ‘burgu’, pasi plagosi kunatin

Nuk i ka zgjatur shumë arratisja shqiptarit të dënuar për disa akuza dhe që kishte përfituar nga një program gjysmë, lirie. Mëngjesin e djeshëm një...

Ditë e zezë edhe në Shqipëri, 4 të vdekur në aksidente rrugore

E enjtja do të mbahet mend si një ditë mjaft e rëndë për shqiptarët. Si pasojë e aksidenteve rrugore në Shqipëri e Kosovë kanë...

Qytetarja SMS tek Berisha: Jam në rrezik, po më ndodhi gjë, dijeni e ka...

Një banore e Tiranes përmes një mesazhi të dërguar në inboxin e ish-kryeministrit Sali Berisha në facebook, ka denoncuar faktin se një prej ndërtuesve...

Kush është deputeti që nuk di të shkruajë as numrat?/DOKUMENT

Një deputet i Kuvendit të Shqipërisë është aq injorant sa nuk di të shkruajë e të plotësojë deklaratën e pasurisë. Një deklaratë e tillë pasurie,...

Turistët “pushtojnë” Gjirokastrën (VIDEO)

Turizmi është një ndër sektorët me të rëndësishëm i cili sjell të ardhura dhe zhvillim ekonomik për Gjirokastrën. Që në fillimet e muajit mars...

Dy aksidente në Dibër, një i vdekur dhe një i plagosur rëndë

Një i moshuar ka humbur jetën pasi është përplasur nga një mjet tip Furgon. Policia sqaron se ngjarja ka ndodhur pranë fshatit Vojnik në...

Majko përfshihet në debatin e kufijve: T’i thotë dikush Gjuriqit se Jugosllavia nuk ekziston...

Ministri për Diasporën në Republikën e Shqipërisë, Pandeli Majko është përfshirë në debatin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Ish-kryeministri i Shqipërisë në periudhën e...

Shqipëria, parajsa vetëm dy hapa larg Italisë/FOTO

Revista turistike italiane Dove e grupit mediatik të së përditshmes Corriere della Sera i ka dedikuar numrin e saj të radhës Shqipërisë. Me titullin "Shqipëria,...

Vetëvritet gruaja e një gjyqtari në Tiranë, nuk dihen motivet

Bashkëshortja e gjyqtarit të Krimeve të Rënda, Enkelejda Hallunaj, ka vendosur që t’i japë fund jetës duke u hedhur nga ballkoni i shtëpisë së...