Rikthim në izolim: Jeta e varfër e banorëve në kufi me tollin e koncesionit...

Fshati Truall i Surroit, që lindi nga ndërtimi i autostradës Durrës-Kukës rrezikon të rikthehet në izolim një dekadë më pas nga tarifa e kripur...

Maskat vrasin pronarin e një marketi në periferi të Tiranës

Tentativa për grabitje në mini marketin e një ccifti bashkëshortësh në Kamëz që rezultoi me një të vdekur dhe një të plagosur ka tronditur...

Shqiptarët jo besimtarë

Në një studim të fundit të PNUD për tolerancën fetare në Shqipëri, diskriminimin dhe nivelin e besimit rezulton se shqiptarët kanë një nivel përgjithësisht...

Meta i jep shtetësinë shqiptare arqipeshkvit George Frendo

Me rastin e 25-vjetorit të vizitës historike të Papa Shën Gjon Palit II në Shqipëri dhe të shugurimit ipeshkvor të katër ipeshkvijve shqiptarë, presidenti...

Shqipëria në alarm nga fruthi, arrin në 600 numri i të prekurve

Arrin mbi 600 persona numri i të prekurve nga virusi i fruthit në Shqipëri. Ndonëse ka një rënie të intensitetit të të prekurve krahasuar...

Rama: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik

Privimi i Shqipërisë që një ditë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian mund të ushqejë radikalizmin islamik në këtë vend dhe të rrezikojë stabilitetin...

Gazetari më i pasur në Shqipëri, ku i gjeti pronat e pasurinë Blendi Fevziu?

Blendi Fevziu është një ndër gazetarët më të pasur në Shqipëri. Pavarësisht se ka më shumë se 20 vite në media me një ndër emisionet...

Liria e medias, Freedom House: Shqipëria dhe Kosova, vende pjesërisht të lira

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Çollaku: Do publikoj zyrtarë të lidhur me drogen, në Rinas shume levizje për gjyqin...

Do të nxjerre të gjithë emrat e atyre zyrtarëve që janë të lidhur me trafikun e drogës, ky ka qënë deklarimi i gazetarit Basir...

Bushati: Koha e mbetur për të bindur Gjermaninë e Francën

Shefi i diplomacisë shqiptare, Ditmir Bushati ka folur rreth zërave që vijnë nga Gjermania dhe Franca për një votë kundër hapjes së negociatave së...