Shoferi i 180 mln eurove kokainë, babai: Djali më tha ‘më vrit po pata...

Armando Pezaku është një nga dy të arrestuarit e vetëm për 613 kilogramët kokainë të kapur në Maminas. 25-vjeçarit i ishte dhënë detyra e...

Dalin mesazhet/ Biznesmenët lutje dentistes mashtruese për paratë e tyre (VIDEO)

Report Tv zbardh detaje nga dosja e prokurorisë për hetimet e kryera ndaj “dentists” së famshme Olesia Duka nën akuzë për mashtrim me pasoja...

Mesazhe shantazhuese vajzës nga Fieri, si ra në pranga 18 vjeçari

Një 18-vjeçar nga Fieri është nën hetim nga prokuroria pasi me anë të mesazheve shantazhuese i ka marrë një shumë parash një 20-vjeçarje. Policia njofton...

Nuk përmbahet ish-këshilltari i Ramës: Ligësi, i sëmur psikik, i korruptuar

Avokati Spartak Ngjela ka shpërthyer në akuza kundër kryeministrit Rama, duke e cilësuar si një enverist të çalë, një person të sëmurë psiqikisht dhe...

Raporti shokues i ‘Pew Research’: Mbi 40% e shqiptarëve kanë ikur jashtë vendit

Në vitin 2017 ishin 1,150,000 njerëz të lindur në Shqipëri, që po jetonin në shtete të tjera. Të dhënat janë publikuar nga Peë Research...

Basha plas bombën në parlament: Në Shqipëri ka 3 laboratorë të përpunimit të kokainës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi në Kuvend se në Shqipëri janë tre laboratorë droge. Gjithashtu Basha tha se tashmë vendi ynë është kthyer...

Partia e re Patozi-Bode, edhe Aqif Rakipi i PDIU-së bashkë me ta??

Tre ish-anëtarët e Kuvendit të Shqipërisë, Ridvan Bode, Astrit Patozi dhe Aqif Rakipi, janë parë së bashku të hënën paraditë në një nga lokalet...

Zbardhen emrat, kush do vendosë në “gijotinë” Saimir Tahirin

Zbulohen emrat e komisionit parlamentar që do të merret me hetimin e çështjes së përfshirjes apo jo të ish- ministrit Saimir Tahiri në trafikun...

Denoncimi i Berishes: Veliaj mori para nga Arbër Çekaj, shihni borderotë e fushatës

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend gjatë ditë së stome, lëshoi akuza të forta në drejtim të qeverisë pas kapjes së...

Kolumbia dhe SHBA: Tirana gënjen, për kokainën i njoftuam ne

Trafiku i drogës nga Kolumbia në Shqipëri dhe dërgesa e fundit prej 613 kilogramësh kokainë të mbërritur në portin e Durrësit, pas porosisë së...