Monika Kryemadhi: ‘Durrësi është vjedhur në 30 vite’

Gjatë një takimi me gratë e LSI në Durrës, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka diskutuar me to për zgjedhjet e 25 prillit dhe...

Rama thërret kompanitë gjermane të investojnë: Shqipëria, vendi më i sigurt në Evropë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës në Gjermani ka kërkuar nga investitorët e huaj që të vijnë në Shqipëri për të investuar. Në...

Gjendet një jaht i braktisur në afërsi të Shëngjinit me flamur slloven

Një jaht i braktisur është konstatuar sonte në afërsi të Shëngjinit. Kanë qenë punonjësit e Policisë Kufitare ata që pikasën Jahtin të braktisur me një...

Mafia e plehrave të Veronës zotëron 49% të Ecco Tirana

Partia Demokratike nëpërmjet ish-deputetit Enkelejd Alibeja ka publikuar një video, e cila sqaron marrëveshjen e dyshimtë të realizuar për pastrimin e plehrave nga kryeminstri...

Miratohet paketa e Zgjerimit të BE-së, zbehen shanset e Shqipërisë

Komisioni Europian sapo ka miratuar Paketën e tij të Zgjerimit të BE-së 2020. Në themel të saj janë kushte specifike për secilin shtet, të...

Basha: Rama nuk i dha përgjigje pyetjes ku shkuan 75 milion euro. Është në...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga ‘Zonë e Lirë’ tha ndër të tjera se Rama mbrëmë në Opinion nuk I dha përgjigje pyetjes...

Një këshillë mbrojtësve me prapanicë cullak të stabilitetit të Shqipërisë!

Nga Kim Mehmeti E shoh se si mediat dhe portalet e Piktorit e të ‘Rilindjes’ janë alarmuar dhe janë vënë në mbrojtje të Shqipërisë...

Konfirmohen 289 raste të reja me coronavirus dhe katër të vdekur në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka pasur katër të vdekur dhe 289 raste të reja infektimesh të identifikuar nga kryerja e 1402...

Basha: Pas aferës së inceneratorëve fshihet Rama

Qëndrimin e mbajtur nga kryeministrit në studion e “Opinionit” për çështjen e inceneratorëve, në optikën e kryedemokratit është dëshmia se personalisht Rama fshihet pas...

Po priste pemën në oborrin e një shtëpie në Selanik, vdes tragjikisht 50-vjeçari shqiptar

Një shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në Greqi. Mësohet se 50-vjeçari ishte një punëtor që humbi jetën gjatë punës së tij si kopshtar. Ngjarja e...