6 shqiptarë përfundojnë në prangat e policisë italiane

6 shqiptarë përfunduan në prangat e policisë italiane pasi akuzohen për zhvatje të parave përmes dhunës nga punëdhënësit. Ata u arrestuan nga policia e Corigliano...

Serbia në aksion për Ballistin, ja plani i tyre

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburevic, në një intervistë për gazetën “Blic” më 2 janar 2018 ka folur edhe për ekstradimin e shqiptarit Ballist...

Rama nis ditën me prezantimin e Shqipërisë turistike në mediat skandinave (Video)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur ditën me publikimin e një prezantimi të bukur të Shqipërisë turistike në mediat skandinave. “MIRËMËNGJES  https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155470586376523/ dhe me këtë prezantim...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku kardiolog i tij

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24 orë...

Djali i shqiptarit nga Amerika, zbulohet si komandant i ISIS-it

Shqiptaro-amerikani u bën thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste “The Atlantic” ka botuar sot një speciale të gjatë për djalin e pronarit shqiptar...

Jam nxënës i Nolit e Konicës/Vasili, një mesazh për “nxënësin” injorant të …

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ndaj Kryeministrit Edi Rama, që shpesh gjatë seancave...

Lu: Prokurorë të FBI-së hetojnë çështjen Tahiri

Ambasadori amerikan në Shqipëri, Donald Lu, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit...

Tritoli në Shkodër ndaj Lulzim Kullës, si nisi historia e gjobave në Shkodër dhe...

Historia e gjobave ndaj tregtareve ne Shkodër, i ngjason asaj të Amerikës së shekullit 19 kur bizneset e vogla paguanin gjoba mafias Italiane. Duke...

Rama mban premtimin, vajza e komunitetit rom nis punë te MSH

Kryeministri Edi Rama disa ditë më parë ishte i pranishëm në një emision televiziv, ku i veshur si Babagjyshi i Krishtlindjeve surprizoi një vajzë...

Mori kredi me dokumente false, zbulohet 42-vjeccari që përdori emrin e fqinjit

Një kredi e marrë pranë një banke në Durrës në vitin 2006 është kthyer në mollë sherri mes dy banorëve të qytetit bregdetar. 12...