Donald Lu: Kanë shitur vajza, ndjej neveri për disa politikanë

SHBA nxitën dje Shqipërinë dhe vendet e tjera të rajonit të Ballkanit që të punojnë më shumë së bashku kundër trafikimit të qenieve njerëzore,...

Rama u thotë Mirëmëngjes me shifra të punësuarish, shqiptarët shpërthejnë ndaj tij

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm të dhënat mbi vendet e punës që janë hapur në muajin mars. “Me këtë rezultat domethënës të...

Kush janë dy diplomatët shqiptarë të dëbuar nga Rusia, ja emrat

Ministria e Jashtme ruse thirri sot ambasadorin shqiptar në Moskë së bashku me përfaqësuesit e shteteve të tjera që vendosën dëbimin e diplomatëve të...

Sot protesta kundër tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit

Banorët e Qarkut të Kukësit do ta shprehin sot me protestë kundërshtimin  për tarifën për të qarkulluar në Rrugën e Kombit, edhe pas deklaratës...

Pas Uashingtonit angazhohet Londra për të zbuluar pasuritë e pushtetarëve shqiptarë jashtë vendit

Ngushtohet rrethi për pushtetarët shqiptarë që kanë fshehur paratë e korrupsionit jashtë vendit. Pak ditë më parë ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj...

Bushati: Berisha kuptoi se gaboi me Bashën; Ceka: PD të zgjedhë kryetar të ri

Fati i Partisë Demokratike dhe roli i Sali Berishës në projektin për ringritjen e kësaj force politike ishin kryefjala e diskutimeve në emisionin të...

Peza: Adriatik Lalla po hetohet për korrupsion, ka një dosje amerikane dhe një gjermane

Ish-deputeti i Partisë Sociliste, Alfred Peza, ka deklaruar se ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është në ndjekje penale. Peza u shpreh në studion e emisionit...

Rama nis reformën në PS

Kryeministri Edi Rama në mes të muajit prill do të nisë një reformë rrënjësore në PS dhe qeveri. Gazeta e ka paralajmëruar prej disa...

Kotzias vjen në Tiranë për kufirin detar, detajohet kalendari që do të ndiqet për...

Marrëveshja e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mbetur “pezull” dhe për këtë arsye ditën e djeshme në Tiranë zbarkoi ministri i Jashtëm grek,...

Protestë kundër taksës së “Rrugës së Kombit”, banorët e Kukësit te tuneli të shtunën

Qytetarët e Kukësit do të organizojnë të shtunën në mesditë në tunelin e Kalimashit një protestë kundër kësaj pagese. Në një ndër qarqet më të...