AKU i bllokon 180 kg djathë me niseshte vëllait të kryebashkiakut të PD-së

asi u konstatua, djathi me niseshte, përmes tregtarit në Tiranë u identifikua furnizuesi, që sipas AKU ishte Alfred Hila në Shkodër, i cili rezulton...

Bushati: Ka një strategji të orkestruar që pakti Shqipëri- Greqi të mos arrihet

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka deklaruar përballë homologut të tij gjerman Michael Roth se në lidhje me negociatat me Greqinë, “për fat të...

Ministri gjerman: Shqipëria në rrugë të mirë drejt integrimit në BE

Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth gjatë konferencës së përbashkët me Ministrin për Evropën dhe Punët e...

Tentoi të shpëtonte të fejuarën, por u mbyt vetë 30-vjeçari në Velipojë/VIDEO

Një 30-vjecar është mbytur në plazhin e Vilunit në Velipojë gjatë ditës së sotme. Mësohet se i riu hyri në det të shpëtonte të fejuarën...

Radari “bën namin” në Shqipëri, 150 turistëve u hiqet patenta

Akset kryesore të vendit po monitorohen nga Policia Rrugore me radarë. Nga kontrollet edhe gjatë orëve të natës, janë konstatuar drejtues mjetesh të papërgjegjshëm...

Një tetovar e ka “kidnapuar” djalin e tij nga ish gruaja në Tiranë

Policia e Shqipërisë në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore Publike, në Tiranë ka filluar hetim për gjetjen dhe arrestimin e personit B.M. banor i Tetovës. Tetovari...

Ja përse Rama zhgarravit gjatë takimeve me të huajt!

Kastriot Islami Kjo pyetje ka një përgjigje të thjeshtë që ai e ka dhënë po vetë… Ishte viti 2009. Ditë e premte, datë 26 qershor...

Policia e Durrësit jep njoftimin e rëndësishëm

Policia Rrugore Durrës orienton drejtuesit e mjeteve, të cilët frekuentojnë aksin rrugor, dytësor Plepa -Golem. Nisur nga fluksi i madh i mjeteve që qarkullojnë në...

Mashtroi njëherë policinë, tani 57 vjeçarin s’e lënë të kalojë kufirin

Një 57-vjeçar nga Berati, Resmi Turhani, u kap nga Policia e Kakavijës dhe u dërgua në burg. Turhani, banor i fshatit Bilçë të Beratit,...

Eksploziv “Benzi-t” të 30-vjeçarit në Vlorë, vetëm dëme materiale (FOTO)

Qyteti i Vlorës është zgjuar të dielën me një shpërthim. Një automjeti të parkuar në lagjen “24 Maj” i është vendosur lëndë eksplozive. Shpërthimi është...