Aksidenti i rëndë me 4 të plagosur

Në qytetin e Bulqizës në Shqipëri ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Një mjet ka dalur nga rruga dhe për pasojë janë plagosur katër...

Timonin i vetëm, por sërish i pasigurt

Pavarëisht se Edi Rama ka si Parti Socialiste një shumicë absolute kartonash në parlament, ai sërish ndihet i pasigurt. Kjo ka bërë që...

Ngjarje e rëndë në Gjirokastër: 17-vjeçaren e “rrëmben” burri i hallës dhe e merr...

Vetëm pak ditë më parë një 17-vjeçare nga Gjirokastra u denoncua nga familjarët e saj si e rrëmbyer nga burri i hallës. Mirëpo, edhe...

Shqiptarët me të madhe po ikin edhe në SHBA, ja shifrat e Lotarisë Amerikane/DOKUMENT

Lotaria Amerikane duket se është kthyer në shpresën e vetme të shumë shqiptarëve për të nisur një jetë më të mirë në tokën amerikane. Vitet...

Arrestimet për terrorizëm në Shqipëri konfirmohen nga Sekretari Amerikan i Shtetit

Lajmi se autoritetet shqiptare arrestuan disa persona të dyshuar për terrorizëm në mars të këtij viti, konfirmohet sot nga Sekretari amerikan i Shtetit, Mike...

“SHBA kërcënoi Ramën, mos vallë kryeministër do të bëhet Majko?”

Avokati Spartak Ngjela e ka konsideruar si një kërcënim të drejtpëdrejtë kritikën që ambadasori në ikje i SHBA-ve Donald Lu bëri ditën e shkuar...

Ngjarje tragjike në bregdetin shqiptar, një i vdekur dhe një i lënduar

Shumë qytetarë të Republikës së Kosovës kanë zgjedhur Shqipërinë si dectinacion për t’i kaluar pushimet verore. Përveç kënaqësisë që ata përjetojnë, disa prej tyre kanë...

Tronditet Qeveria e Shqipërisë, Majko ofron dorëheqje, ja arsyet

Një debat i ashpër i një nate me parë dhe mosvotimi i ligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar, bënë që Ministri i Diasporës Pandeli...

DOKUMENTI/ Opozita kërkesë Ruçit: Anulo votimin për Teatrin, është nul

Kryetarët e grupeve parlamentare të PD-së dhe LSI-së, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili i kërkojnë kreut të kuvendit, Gramoz Ruçi të anulojë votimin e...

Drogë me mesazhe në Whatsapp, arrestohet ‘Tani’, tregtari shqiptar i kokainës

Një 33 vjeçar shqiptar, u arrestua nga policia italiane nën akuzën e shitjes së narkotikëve. Shqiptari me iniciale D.X, i papunë dhe me precedentë, njihej...