PD: 20 mijë familje u përjashtuan nga ndihma ekonomike

Deputetet e Partisë Demokratike të Qarkut të Tiranës, Oriola Pampuri, Grida Duma dhe Rudina Hajdari vizituan disa familje në zonën e Bathores, të cilat...

Deklarata e fortë e gazetarit: Ka përgjime, dy ministra flasin për shuma të mëdha...

Do të tërhiqte vëmendjen e të ftuarve në panelin e kësaj të premte në emisionin Kapital të Aleksandër Furxhi, deklarata e gazetarit dhe analistit,...

Pronarët e lokaleve në Golem përplasen me Policinë, njërit i bie të fikët/FOTO

Përplasje mes bizneseve që kundërshtojnë aksionin e IKMT për prishjen e pronave të tyre dhe efektivëve të forca të policisë janë shënuar pasditen e...

10 vendet më të mira për t’u vizituar në Shqipëri sipas të huajve

Shqipëria është zgjedhur si destinacioni numër një për t’u vizituar në vitin 2018, shkruan faqja e specializuar për turizmin travellingtoptens. Më poshtë paraqitet një përmbledhje...

Mashtronte nënën që jetonte në Greqi, 34-vjeçaren e gjen balaja

Policia ka zbuluar mashtrimin e një 34-vjeçarje në Tiranë e cila nuk ka mashtruar askënd tjetër por vetë nënën e saj. 34-vjeçarja me banim në...

Rama poston foto nga jugu i Shqipërisë, qytetarët: Trego realitetin jo këto broçkulla

Si çdo mëngjes kryeministri Edi Rama vazhdoi propagandën e vet me foto të ndryshimit të “madh” të Shqipërisë prej qeverisë së tij. Rama sot postoi...

FOTO/ Marrëveshja për detin është mbyllur. Rama fali naftën dhe gazin, blloqet 1 dhe...

Sërish publiku shqiptar njoftohet nga mediat greke, se për çfarë kanë rënë dakord ministra e Jashtëm të Greqisë dhe Shqipërisë në kuadër të një...

Basha publikon shifrat: 1747 biznese kanë mbyllur qepenat për të mos i hapur më

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka denoncuar sot përmes një postimi në FB, një fakt tepër negativ për ekoniminë në vend. Në një...

Eduard Halimi dorëzon mandatin e deputetit, nis “lufta” në PD për emrin që do...

Deputeti i PD, Eduard Halimi ka dorëzuar dje mandatin e deputetit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Halimi përmes një postimi në rrjetet sociale, ku...

Përshkallëzohet lufta e spiunazhit mes iranianëve në territorin shqiptar: “Brigada e Jerusalemit” në Tiranë?

Lojë spiunësh në Tiranë: rritet temperatura e përplasjes mes Teheranit zyrtarë dhe muxhahidinëve, e cila kryhet në mes të kryeqytetit shqiptar, por që lidhje...