‘Sherr’ live në një emision në Shqipëri

Një përplasje verbale ka ndodhur në emisionin ‘Studio e Hapur’ të drejtuar nga gazetarja Eni Vasili në televizionin News 24. Protagonistë ishte kreu i...

Edi Rama: Greqia të pranojë çështjen çame, nuk synojmë Shqipërinë e Madhe, BE të...

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga Greqia që të pranojë ekzistencën e çështjes çame. Gjatë një interviste për mediat greke, kreu i ekzekutivit Rama...

Arta Marku shkon në Prokurorinë “problematike” të vendit, çfarë do të ndodhë?!

Analiza vjetore e Prokurorisë si dhe përurimi i ndërtesës së re janë dy arsyet që e çojnë këtë të mërkurë Prokuroren e Përgjithshme të...

Rregullorja për votimin në Asamblenë Zgjedhore, ja çfarë ndodh në rast barazie

Asambleja e FSHF-së ka 66 anëtarë me të drejtë vote. Ata do të zgjedhin fillimisht presidentin e ri, ku janë tri kandidatë: Armand Duka,...

Një mijë vendet e lira të punës në administratën shqiptare, si të aplikoni

Lista me vendet vakante është publikuar në Fletoren Zyrtarë, ku përcaktohen institucionet që kanë vende bosh, pozicioni, orët e punës dhe kohëzgjatja e kontratës. Janë...

Gener2 sjell A2, një stacion informativ të lidhur me CNN

Një rrjet i ri informativ 24-orësh do të nisë këtë vit në Shqipëri përmes një partneriteti ekskluziv më CNN Tiranë, Shqipëri, 6 Shkurt, 2018. Gener2, një...

Edi Rama e pranon për grekët: Po e japim detin, për çamët nuk duam...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për gazetën greke “Ta Nea” se qeveria shqiptare është shumë pranë marrëveshjes me Greqinë lidhur me...

Shpërthen Spartak Ngjela: Presidenti grek, një injorant që s’njeh historinë!

‘Një injorant që nuk e njeh historinë apo të drejtën, vetëm ai mund të flasë për çështjen çame ashtu siç bëri para dy ditësh...

Konflikt për pronën në Diber, plagosen burrë e grua

Konflikt ne Diber për çeshtje pronësie, janë plagosur burrë e grua. Ndërkohë që policia bën të ditur se në konflikt janë përfshirë disa përsona...

Një mafioz merr në intervistë Zv.Kryeministren Mesi në ERTV!

Edi Rama ka realizuar më në fund ëndrrën e tij të madhe, që kur punonte për Nikoll Lesin dhe Ben Blushin, te “Koha Jonë”. Me...