Shqipëria feston Ditën e Verës

14 Marsi shënon festën e Ditës së Verës. Kjo është një festë e lashtë pagane, ku qyteti i cili e ka traditë më shumë është...

Njohja e patentave shqiptare, nisin negociatat me Gjermaninë dhe Spanjën

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka nisur negocimin e marrëveshjeve me Spanjën dhe Gjermaninë për njohjen e patentave shqiptare. Burime pranë...

‘Allah më fal që e vrava!’ Rrëfimi te hoxha i nuses që helmoi vjehrrën

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me krimin në familjen, ku nusja helmoi vjehrrën, duke i hedhur fotoksinë në ushqim. Një nga personat...

Droga në Tepelenë, arrestohen babë e bir, në kërkim djali tjetër

650 kg kanabis u sekuestruan nga policia e Gjirokastrës mbrëmjen e sotme, Droga u sekuestrua në zonën e Fushë – Dukaj në Tepelenë. Si pronarë të...

Lobimi rus dhe “skizma” e madhe…deputeti flet për situatën aktuale në PD

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, i cilësoi propogandë dhe gënjeshtra akuzat për kontratat e lobimit. I ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora Neës,...

“Edi Rama ka një vëlla rus”

Artur Çani ka bërë një deklaratë të panjohur më parë sipas të cilit, Edi Rama ka një vëlla nga Rusia. Sipas tij, babai i Ramës,...

‘Jam pishman moj nënë se nuk ta dita vlerën’… Dedikimi prekës i të riut...

Olti Lami, bashkëshorti i Marjana Cmetës, e cila u arrestua sot me akuzën e vrasjen së mamasë së tij, duket se e ka përjetuar...

Durrës: 9 shtetas nga Nepali zhduken pa asnjë gjurmë

Nëntë shtetas nga Nepali që kanë mbërritur në Shqipëri për t’u zbarkuar si marinarë në një anije tregtare janë zhdukur pa gjurmë në Durrës. Pas...

Fëmijët shqiptarë mbështesin sulmet e Turqisë në Siri (VIDEO)

Disa shqiptarë nga qytete të ndryshme të vendit tonë kanë shprehur mbështetjen e tyre për sulmet që po bën ushtria turke në Siri. Video po...

Dibër, shembet rruga, banorët kërkojnë ndihmë

Rreth 150 banorë në Njësinë administrative Arras në Dibër në vendin e quajtur Grykë Noka janë bllokuar prej 20 ditësh.  Bllokimi i banorëve në...