Koço Kokëdhima: Pablo Eskobari do e kishte zili Timonierin e Rilindjes!

Kryetari i Partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima, ka reaguar lidhur me shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Haki Çako. Kokëdhima shprehet se Haki...

Edi Rama shkon drejt zgjedhjeve

Partia Socialiste ka mbledhur kryesinë e re pas asamblesë së zhvilluar ditën e shtunë. E drejtuar nga vetë Edi Rama, kryesia e PS-së ka...

Shkarkohet Haki Çako, kush është drejtori i ri i Policisë

Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Më në fund Haki Çako largohet nga drejtimi i Policisë së Shtetit, më saktë nga zyra në...

Paditet Prokurorja e Përkohshme Arta Marku

Ende nuk janë bërë dy muaj qëkur Arta Marku ka marrë postin e përkohshëm të drejtueses së prokurorisë së përgjithshme të vendit, e vetëm...

Ndoka: Qetësia e rajonit është në pikëpyetje, derisa edhe Maqedonia të jetë anëtare e...

Kryetari i Partisë Demokristiane të Shqiperisë (PDK) dhe deputet në parlamentin shqiptar, Nard Ndoka në një prononcim për Agjencin e Lajmeve Zhurnal, vlerëson se...

Basha mbledh aleatët në selinë blu, ja kur është data e nisjes së protestave

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbledhur aleatët opozitarë në një tryezë  që ka nisur në selinë blu. Në takim mësohet se ndodhen të...

66 mijë azilkërkues shqiptarë në Francë, Berisha: Në vend të mirëmëngjesit për Noriegën

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka përcjellë një mesazh domethënës, mëngjesin e sotshëm, kryeministrit Edi Rama, dërguar nga një vajzë e re që studion nga...

Dy ambasadorë në zyrën e kryeprokurores Marku

Dy ambasadorë kanë mbërritur para pak minutash në zyrën e kryeprokurores Arta Marku dhe kanë nisur një bashkëbisedim. "Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, - njoftoi zyra e shtypit...

51-vjeçari godet rëndë në kokë fqinjin me mykën e sëpatës, i vihen prangat

Gjon Marku, një 51-vjeçar nga Borshi i Sarandës, është arrestuar nga Policia për një akt të rrezikshëm. Ai nuk ka ngurruar aspak t'i godasë...

Humanisti gjerman i hapë fermë bujqësore familjes nga Shqipëria

Pas dy vite e gjysmë qëndrimi në Gjermani, Agron dhe Liri Leka me tre fëmijët e tyre (vajza 9-vjeçare Drita dhe djemtë Mehmeti 8-,...