Kumbaro: Teatri do të shembet! Aktori: Jo sa të jemi ne gjallë!

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro u përball me artistët në emisionin “Top Show” të gazetarit Alban Dudushi. Ishte i ndezur debati përballë artistëve të...

Pozita dhe opozita shqiptare me deklaratë të përbashkët për integrimin europian

Qeveria dhe opozita nënshkruan një deklaratë të përbashkët në fund të takimit të 12-të të Komitetit të Stabilim Asociimit me Bashkimin Europian. Të dyja palët...

Pas mesazheve erotike, çudit burri i Rudina Xhungës: Bashkëshorti i Gridës, çun i zoti,...

Mesazhet erotike shkëmbyer mes deputetit të PD Ervin Salianji dhe nje personi me inicialet G.D, qe mendohet se i perkasin Grida Dumes, jane kthyer...

Berisha tregon bisedën me Xhorxh Bush para shpalljes së shtetësisë së Kosovës: Të gjithë...

Ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një intervistë mbrëmjen e sotme në emisionin “Përballë” nga Lutfi Dervishi në TVSH ku ka folur për integrimin e Shqipërisë...

Bllokohet Qafë Thana, mos udhëtoni drejt Shqipërisë

Reshjet e dendura të dëborës, që vazhdojnë edhe në Shqipëri, kanë krijuar probleme të mëdha me qarkullimin e mjeteve në shumë akse rrugore. Duke...

Flasin muxhahedinët e strehuar në Shqipëri, ja e vërteta e organizatës MEK

Fiks Fare sjell sot problemin e 200 anëtarëve të larguar nga Organizata Popullore e Muxhahedinëve të Iranit, tre mijë anëtarë të së cilës u...

Skandal/ Sajmir Tahiri nuk është përjashtuar nga Grupi Parlamentar i PS, ja çfarë po...

Kryeministri Edi Rama por edhe zyrtarë të tjerë të Partisë Socialiste kanë deklaruar se Sajmir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm që po hetohet nga Prokuroria...

E akuzuan se pagoi 800 mijë euro për t’u futur në listë, deputeti i...

Damian Gjiknuri ka akuzuar LIVE se deputeti i PD-së Agron Shehaj ka paguar 800 mijë euro për t’u futur në listat e PD në...

Të miturit shqiptarë rrezikojnë gjithçka për t’i shpëtuar kurthit të varfërisë

Mijëra fëmijë shqiptarë janë larguar nga shtëpia për të kërkuar azil në vendet e BE-ku pretendojnë se janë braktisur nga prindërit e tyre. Me duart...

Një shqiptar 25 vjeç arrestohet për vjedhjen e 350 milionë dollarëve

Një shtetas shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Shtetet e Bashkuara nën akuzë për krime kibernetike është arrestuar në Tiranë. Policia shqiptare njoftoi arrestimin...