Sherr në emision, Artan Hoxha i vërsulet Berishës: Ke djegur Azem Hajdarin! Do të...

Një debat i ashpër është ndezur mbrëmjen e sotme, mes gazetarit Artan Hoxha në studio dhe ish-kryeministrit Sali Berisha në linjë telefonike. Akuza të forta...

Të varfër apo abuzues?! Plas sherri “virtual” mes Ramës e Bashës

Mbrëmja e së dielës nuk i ka “shpëtuar” një “sherri virtual” mes Kryeministrit e liderit të opozitës, të cilët kanë paraqitur dy kënvështrime të...

Nuk ka gaz për Shqipërinë, TAP nuk mund të shfrytëzohet për mungesë rrjeti

Shfrytëzimi i gazit që do të kalojë nga Azerbajxhani në Shqipëri e më pas në Europë përmes gazsjellësit TAP nuk do të mund të...

Plas lufta Rama-Basha në Facebook, kush i do më shumë të varfërit?

Ditët e fundit profilet e Edi Ramës dhe të Lulzim Bashës janë pushtuar nga fotot e shtëpive të varfëra, nga histori mashtrimesh me ndihmën...

Bora shkakton vështirësi në Rrugën e Kombit

Reshjet e dëborës në Qarkun e Kukësit vijojnë me intensitet. Vështirësi janë krijuar në akset kombëtare, veçanërisht në rrugën e Kombit. Reshjet e dëborës po...

I përjashtuar nga ushtria si spiun, Rama e fut në grupin e negociatorëve të...

Grupi i ekspertëve, pjesë e ministrisë së jashtme që po negocion marrëveshjen e detit me Greqinë është i infektuar nga persona me integritet të...

Bora zbardh edhe bregdetin shqiptar (FOTO LAJM)

Moti i ftohtë me temperatura të ulëta dhe reshje ka kapluar pjesën më të madhe të Shqipërisë, ndërsa në orët e natës bora është parë të zbardhedhe...

Juncker në Tiranë: Konfliktet të zgjidhen para anëtarësimit

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-ClaudeJuncker, i shoqëruar nga Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Johannes Hahn, vizituan të dielën Tiranën në kuadër...

Basha: Ai që shpenzon për luks, t’ua rikthejë urgjent ndihmën këtyre që po flenë...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha po e vazhdon pa ndërprerë, aksionin e fundit opozitar, atë më emergjentin: Rikthimin e ndihmës ekonomike për më shumë se...

Censurë ndaj protestës çame, ish-ministri ironizon: Çudi, grekët e pasqyruan, shqiptarët jo

Protesta e djeshme e organizuar tek ambasada greke është censuruar nga shumica e medieve në Tiranë. Duke qenë një protestë kundër marrëveshjes së Edi Ramës...