Kreu i KMSH ‘shpërthen’ ndaj Erdogan

Kreu i Komunitetit Musliman shqiptar, Skënder Bruçaj, iu përgjigj me kujdes, por pa ekuivoke pyetjes që iu drejtua mbremë në emisionin “Java” në RTSH...

Nga Malltezi te Tabaku, kush janë 24 të larguarit e ‘mëdhenj’ nga kryesia e...

Paketa me ndryshimet në statutin e Partisë Demokratike, përpos përfshirjes së Jozefina Topallit në Këshillin Kombëtar dhe ndryshimin e rregullave për zgjedhjen e kandidatëve...

Aksident me një të vdekur në Lushnje

Në orët e para të ditës së diel ka ndodhur një aksident me një të vdekur në fshatin Grabian të Lushnjes. Policia njofton se aksidenti...

Gjyqtari amerikan: Vettingu, zhvillime pozitive, reforma inkurajon më të mirët

Përse është sistemi gjyqësor në Shqipëri kaq i korruptuar dhe jofunksional? Si duhet kuptuar pavarësia e gjyqësorit? Me këto pyetje iu drejtuam një anëtari...

Rama publikon pamje nga stadiumi ‘Arena Kombëtare’, qytetarët e tallin në rrjet: Po i...

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një video mbi punimet që po kryhen në stadiumin “Arena Kombëtare”. Video e publikuar nga Rama...

Eksploziv makinës në Fier, ja dy pistat që po hetohen…

Të tjera detaje janë zbuluar nga policia lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Fier, shtetasi Ervin Memo 38 vjeç. Shpërthimi ndodhi sapo...

‘Arena Kombëtare’/ Ja si Berisha ironizon Ramën me Kullën…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me postimin që ky i fundit bëri në rrjetet sociale mbi punimet që po kryhen...

Historia e trishtë e burrit që vrau kushëririn: “Më shitën motrën, më poshtëruan gruan”

Pjetër Marku prej ditësh jeton vetëm me ujë të përzier me sheqer, ndërsa për të tashmë çdo gjë është e pamundur, pasi Tuberkulozi nga...

Fushë Krujë, tritol banesës së Drejtorit të Paraburgimit

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në banesën e Zazmi Demerxhiu në fshatin Ahmetaq të Fushë Krujë. Eksplozivi ka shpërthyer në afërsi të banesës....

Dorëzohet Basha, i hap rrugë rikthimit të Topallit në Këshillin Kombëtar të PD

Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD për ndryshimet në statut është miratuar propozimi që anëtarë të Këshillit Kombëtar të jenë edhe ish kryetarët...