Rama nxjerr artikullin britanik dhe jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një lajm të mirë. Ai ka ndarë në Facebook artikullin e revistës britanike, që e rendit Shqipërinë...

12 vendet që duhet t’i vizitoni – Shqipëria e para

Ashtu si syzet e diellit “polka dots”, të viteve ’90 apo pantallonat e shkurtra prej kadifeje edhe destinacionet e udhëtimit mund të jenë “on...

Rama-Merkel/ Skenarët e mazhorancës pas takimit

Cilat janë parakushtet që Merkel dhe BE presin të plotësohen dhe cilat janë opsionet e Ramës. Nga arrestimi i “peshqve të mëdhenj” si provë...

“Sondazhet tregojnë se demokratët po largohen nga PD-ja”

ortali i Zenit po behet “streha” e te gjithe kritikeve te liderit demokrat Lulzim Basha, te cilet kerkojne largimin e tij nga drejtimi i...

Gjirokastër/ 11-vjeçarja akuzon mësuesin për ngacmim seksual

Një denoncim i rëndë është bërë në Gjirokastër ku një vajzë vetëm 11-vjeç akuzon mësuesin e saj për ngacmim seksual. Vajza në fjalë ka dy...

Majlinda Bregut i shkruan Joseph Daul: Shpresoj ta bësh krenare Shqipërinë tënde

Me zgjedhjen e saj si sekretare e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu i duhet të flasë dhe frëngjisht, e ashtu ka...

‘Qëlloje të mbarojmë punë’, detaje nga ekzekutimi i shqiptarit në Athinë

Policia greke ka zbardhur skemën e krimit të vrasjes së 23-vjeçarit shqiptar në Athinë mesnatën e 25 Prillit. Sipas policia greke, i riu shqiptar me...

I ati e bëri me vëlla pasi përdhunoi të miturën, e bija: Babi s’ia...

Ndonëse analiza e ADN-së e vuri me shpatulla pas murit Ligor Bibën, i cili nuk e pranonte se e kishte përdhunuar dhe lënë shtatzënë...

‘Gulf’, Manjani: Përgjegjësi ka qeveria! Asnjë investitor Off Shore s’duhet lejuar tek ne

Rasti “Gulf” është dëshmia më e fundit që piramidat financiare lulëzojnë shumë kollaj! Tregu mbetet krejt i pasigurtë për konsumatorin! Megjithëse jemi shtet me rekomandim...

Kryemadhi merr frenat e kërcënon Bashën: Kujdes me Ramën!

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi ka folur me tone të forta mbrëmë në emisionin “Debati në Chanel One” të Roland Qafokut. Sipas saj, nese Basha...