A do të ketë rrugë të tjera me pagesë në Shqipëri?

Kryeministri Edi Rama tha të enjten në “Opinion” se aktualisht qeveria nuk ka vendosur të taksojë rrugë të tjera në Shqipëri, por nëse në...

Një ditë pas protestës së opozitës, ja çfarë poston Rama

Pas protestave të djeshme të opozitës dhe qytetarëve, kundër tarifës për Rrugën e Kombit, Kryeministri Edi Rama ka lënë pas gjithçka, duke u kthyer...

Donald Lu: Shumë shpejt arrestime “VIP”

Ambasadori amerikan Donald Lu ka deklaruar dje se shumë shpejt do të ketë arrestime në nivele të larta. Për të parën herë diplomati amerikan...

Haradinaj: Po të na pyesnin, taksën e ‘Kombit’ e paguanim nga buxheti i Kosovës

Zërave të ministrave dhe zyrtarëve të tjerë të qeverisë së Kosovës që thonë se nuk janë konsultuar nga Qeveria shqiptare për taksën në Rrugën...

Shqipëria përkohësisht heq dorë nga ndërtimi i ambasadës në Prishtinë

Shqipëria është tërhequr përkohësisht nga kërkesa për ndërtimin e ambasadës në parcelën e lulishtes së “Hortikulturës”, që ndodhet në rrugën “Fehmi Agani” te “Qafa”....

SHBA: Klement Balili është në Shqipëri, do kapet shumë shpejt

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaron se Klement Balili fshihet në Shqipëri. I ftuar në opinion, diplomati amerikan paralajmëron se shumë shpejt do të kapen edhe...

Mbyllet protesta e opozitës, bllokoi 4 akse kombëtare

Protesta e opozitës, e cila bllokoi 4 nga akset kryesore kombëtare në vend, është mbyllur pak pas orës 12 të mesditës. Protesta u zhvillua në...

LSI kërkon dënimin e Ramës: Rrugaç në Kuvend, shkeli rregulloren

Grupi parlamentar iu LSI kërkon dënimin e kryeministrit Edi Rama për shkelje të rregullores së Kuvendit. “Të përjashtohet Edi Rama për fjalorin fyes ndaj shqiptarëve....

E rëndë në Durrës, vdes në një kopsht privat fëmija 3 vjeç

Vdes një fëmijë 3 vjeç në një çerdhe private në lagjen nr. 4 në Durrës. Fëmija është paraqitur me temperaturë të lartë, ai është transportuar...

Përplasi karrigen e braktisi PS-së, çfarë postoi Majko në Facebook (FOTO LAJM)

Si rrallë herë më parë, Pandeli Majko është përlasur me deputetët e tjetër të maxhorancës. Pas një debati me Mimi Kodhelin dhe Ballën, ministri...