Një mafioz merr në intervistë Zv.Kryeministren Mesi në ERTV!

Edi Rama ka realizuar më në fund ëndrrën e tij të madhe, që kur punonte për Nikoll Lesin dhe Ben Blushin, te “Koha Jonë”. Me...

Ndërron jetë prej sëmundjes së rëndë, një nga themelueset e LSI, Luzhiana Abazi

Luzhiana Abazi, një nga themelueset e LSI dhe figurat e saj më të spikatura, ka ndërruar jetë prej një sëmundjeje të rëndë në moshën...

Rama shpërthen për çështjen çame: Pozita e tyre…

Çështja çame duket se ka tërhequr vëmendjen e Greqisë, teksa këtë të martë gazeta “Ta Nea” i ka marrë një intervistë Kryeministrit Rama në...

PD paralajmëron Ramën

Partia Demokratike i bën thirrje Kryeministrit Edi Rama të tërhiqet urgjentisht nga detyrimi që po i bën mjekëve që të punojnë për konçensionin e...

Emërohet drejtori i ri i Policisë së Shtetit, Rama dorëzohet para Xhafajt

Duket se është gjetur edhe drejtori i ri i Policisë së Shtetit. Burime mediatike bëjnë të ditur se është emëruar Ardi Veliu. Veliu ishte emri...

Dolën për lundrim, gomonia me dy persona e zhdukur prej ditës së djeshme

Dy persona figurojnë të zhdukur prej ditës së djeshme në Vlorë. Mësohet se ata kishin dalë për lundrim me gomone gjatë kohës së stuhisë...

Pamje të frikshme, lumi rrëmben furgonin në Vlorë, dy pasagjerë kërkojnë ndihmë/VIDEO

Dy persona janë bllokuar nga uji ditën e sotme në Selenicë të Vlorës. Ata kanë qenë duke udhëtuar me furgon, teksa janë bllokuar në rrugën...

Breshëri plumbash në Kurbin, 21 vjeçari përhap panik në një gurore

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Kurbin, pasi policia ka ndaluar një të ri i cili ka kanosur me armë disa punonjës të gurores ku punonte. Specialistët...

Bushati: E duam Greqinë, por me Turqinë e kemi strategjike

Ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati foli ekskluzivisht për televizionin grek “Antena TV” pak ditë pas përfundimit te takimit te Korçës. Ai nuk e...

‘Çështja Çame’, kërcënon Greqia: Shqipëria ta mbyllë gojën nëse do …

Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Gjatë ditës së sotme, presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i...