Lirohet me kusht Orest Sota, të riut që i gjetën 863 mijë euro në...

Në Shqipëri Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda vendosi sot të lërë të lirë, me detyrim paraqitje të riun sipërmarrës Orest Sota i...

A e helmuan Enver Hoxhën? Rrëfehet mjeku kardiolog i tij

Mundësia për të helmuar Enver Hoxhën përmes ilaçeve ka qenë zero. Kardiologu i njohur, Sabit Brokaj, një nga mjekët e ekipit që ndiqte 24 orë...

Dalin emrat, këto janë 16 njerëzit që do të skanojnë 800 prokurorët e gjyqtarët

Ditët e para të janarit shënojnë finalizimin e zbatimit të ligjit të Vetingut, përfshirë vendimet dhe rregulloret në funksion të tij. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,...

“Kaubojsja” e Myzeqesë, 55 vjeçarja që plugon tokën dhe thur qilima

Në Sheq të Fierit jeton një grua e cila bën të gjitha punët e rënda të cilat përballohen vetëm nga burrat. Ajo është Liri...

Policia arreston dy djemtë e Azem Hajdarit, ja arsyeja?!

Dy djemtë e Azem Hajdarit janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për dhunë të ushtruar ndaj një personi. Kirjald Hajdari, 32 vjeç, dhe Azem...

Përgjimet e Habilajve, Berisha: Tahiri është ‘koka’ e bandës, përdori shtetin për trafik droge

Pas publikimit të përgjimeve të anëtarët të grupit të Habilajve, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Në një status në Facebook, Berisha thotë se këto...

Dëbora krijon probleme në Diber dhe Korçë, makinat qarkullojnë me zinxhirë

Qarku i Korçës është zgjuar sot i mbuluar nga dëbora. Reshjet e borës kanë përfshirë qytetin e Korçës, ndërsa borëpastrueset po pastrojnë rrugët për të...

“6 milionë dollarë në vit për Mirditën”, Rama jep lajmin e mirë

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka postuar një video nga Fabrika e re e Pasurimit të Bakrit në Spaç. Ai shkruan se nga kjo...

“Në gjunjë, ose të vrava”, shqiptari terror në Itali

Një shqiptar ka terrorizuar një grup të rinjsh teksa makina e tij u vu përballë me makinën me të cilën udhëtonin 4 djem të...

Përgjimet audio/ Befason deputeti i PD: Habilajt shfaqen më me ndërgjegje se Rama dhe...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, të mërkurën ka reaguar në lidhje me përgjimin e dy trafikantëve të drogës, pjesë e dosjes ‘Habilaj’, publikuar...