Një ditë me shi përmbyt të gjithë Durrësin, probleme në disa akse të qytetit

Ka mjaftuar një gjysëm dite me reshje intensive që një qytet i tërë si ai i Durrësit të përmbytet. Qyteti bregdetar është përballur sërish me...

Zbardhet vendimi i Ramës, ministrat i binden Veliajt

Qeveria e Shqipërisë ka miratuar një vendim më 22 nëntor 2017, i cili nuk është publikuar në faqen zyrtare si shumë vendime të tjera...

Negociatat me Greqinë, rezultati:Bushati, si varrmihës i ushtarëve grekë

Tritan Shehu: Dy herë u mbars mali, në Kretë dhe në Korçë dhe nuk doli as edhe një mi Deputeti demokrat:“Pa u larguar nga aventurizmi...

Vrasja e studentes së juridikut, reagon ministrja e Drejtësisë

Një vrasje tragjike ndodhi gjatë ditës së djeshme pranë, spitalit “Nënë Tereza”, ku studentja e juridikut, Ariela Murati u vra nga shoku i saj...

Kryeministri Rama publikon video nga spitali i Fierit, pamje nga programi i ri

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video të programit të specialistëve në spitalin e Fierit. Kryeministri ka publikuar në faqen e...

Dalin pamjet trishtuese në Tiranë, ja si 23 vjeçari e vrau sot vajzën që...

Dalin pamjet e vrasjes së ndodhur pak orë më parë në afërsi të derës së Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë, ku i riu Aldison...

Vrasje e re para disa minutave te fakulteti i drejtësisë, burri shqiptar qëllon gruan...

Pak minuta më parë, një burrë dyshohet se qëlloi gruan e tij, vajzën dhe më pas veten, përballë hyrjes së Fakultetit të Drejtësisë, në...

Tragjedi në Vlorë, nënë e bir humbin jetën nga flakët

Një tragjedi ka ndodhur në orët e mesnatës në Vlorë. Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e djegies së banesës së tyre. Ngjarja...

Tirana, një ndër kryeqytetet më të sigurta në Evropë

Numbeo – një uebsajt që njëkohësisht është një nga bazat e të dhënave më të mëdha në botë në lidhje me nivelin e jetesës,...

E bujshme! Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel

Ditën e djeshme Ben Blushi deklaroi dorëheqjen e tij nga partia më e re, LIBRA. Ndërkohë që lajmi i tij për dorëheqjen nga vetë partia e tij bëri shumë zhurmë, një zhvillim shumë...