Përgjimet audio/ Befason deputeti i PD: Habilajt shfaqen më me ndërgjegje se Rama dhe...

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, të mërkurën ka reaguar në lidhje me përgjimin e dy trafikantëve të drogës, pjesë e dosjes ‘Habilaj’, publikuar...

Rama mban premtimin, vajza e komunitetit rom nis punë te MSH

Kryeministri Edi Rama disa ditë më parë ishte i pranishëm në një emision televiziv, ku i veshur si Babagjyshi i Krishtlindjeve surprizoi një vajzë...

Serbia në aksion për Ballistin, ja plani i tyre

Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburevic, në një intervistë për gazetën “Blic” më 2 janar 2018 ka folur edhe për ekstradimin e shqiptarit Ballist...

Shokon nëna shqiptare, nxjerr në shitje fëmijët: Po s’u shitën urgjent do i vras!...

Një nënë nga Fieri me inicialet E.R., ka tronditur rrjetin social me postimin e saj. Nëna ka nxjerrë në shitje dy fëmijët e mitur...

Edhe infermierët po e braktisin Shqipërinë

Pas mjekëve, edhe infermierët shqiptarë po ikin drejt tregut evropian të punës. Në vitin 2017 ka pasur ikje masive të tyre, pasi ata kërkojnë kushte...

2 janar 2018, vlonjati nuk duron dot, zhytet në det (FOTO)

Kemi hyrë në datën 2 janar të vitit 2018, mes acarit e ngricës. Por duket se nuk do t’ia dijë për këto temperatura një vlonjat...

Qytetarët masakrojnë Ramën për rrugën: Në Shqipëri apo Irak jemi o i gjatë?

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij në Facebook për një ditë të mbarë me disa foto nga punimi...

Rama publikon pamjet: Së shpejti përfundon rruga Lalëz-Kepi i Rodonit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e ditës së sotme disa pamje të rrugës së re Lalës-Biz-Drac-Kepi i Rodonit. Rama bën me dije se kjo...

Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada e SHBA thirrje studentëve shqiptarë

Ambasada e SHBA ne Tirane ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në Shtetet e Bashkuara.   Ambasada i fton...

Profesionet më të kërkuara dhe që do paguhen më shumë gjatë 2018-s në Shqipëri

Viti 2018 ka nisur me ambicie për këdo. Krahas shëndetit, që është parësor, një punë më e mirë dhe më shumë të ardhura janë...