Nuk kanë të pushuar tërmetet, tjetër lëkundje në Tiranë

Një tjetër tërmet ka lëkundur Tiranën, në orën 15:34 të ditës së mërkurë. Edhe pse me intensitet më të ulët se ai i orës 11:01,...

Berisha krah Bashar al Assad, si qëndron e verteta? (FOTO)

Emri i Bashar Al-Assad është në qendër të vëmendjes këto ditë, pasi përflitet se ka organizuar sulmin kimik ndaj rebelëve që shkaktoi mbi 40...

Artan Hoxha i përvishet Vangjel Dules: O qirje Vangjelis…Nuk e zhbëni dot gjakun e...

Vangjel Dule, kreu i PBDNJ, mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”, u pyet nga paneli i të ftuarve, lidhur me minioritetin grek...

FOTO/ E rëndë, qëllohet e vritet 54-vjeçari

Në orët e para të ditës së sotme është vrarë me armë zjarri në vendin e tij të punës një 54-vjeçar me inicialet B....

Lobimi rus, Basha: PS kërkon të mbrojë Tahirin dhe Olsi Ramën

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje për mediat, ka folur në lidhje me akuzat e lobimit rus në SHBA. Basha tha se...

Dy vite “vetting” në Shqipëri, rreth 83 gjyqtarë dhe prokurorë jashtë sistemit

Në Shqipëri mbi 220 gjyqtarë e prokurorë kanë kaluar në sitën e vettingut nga fillimi i këtij procesi më 1 shkurt 2018 deri në...

Tërmetet në Shqipëri po ndjehen edhe në Ohër, Strugë dhe Resnjë

Një valë tërmetesh që ka përfshirë Shqipërisë po ndjehet edhe në Maqedoninë e Veriut. Rrjeti seizmologjik në Maqedoni me stacioent në Shkup dhe Ohër...

Patrullime të përbashkëta Shqipëri-Kosovë

Mbërritja e qindra mijëra turistëve nga Kosova në Shqipëri për sezonin e pushimeve të verës, ka bërë që policitë e 2 shteteve të firmosin...

Ngjela ‘nxehet’ me Klodiana Lalën: Je gazetare apo klloune?

Insitimi i gazetares Klodiana Lala për të marrë një përgjegje nga avokat Ngjela, nëse ai ka qenë ideatori i “21 janarit”, ka shkaktuar një...

Mjeku Tritan Kalo ka disa këshilla për të gjithë: Ja dy nga fushat kryesore...

Nderkohe qe ne vend vijon ne masa te rrepta izolimi, kur ka shkuar ne 51 numri i te prekurve, e ne fuqi tashme ka...