2 janar 2018, vlonjati nuk duron dot, zhytet në det (FOTO)

Kemi hyrë në datën 2 janar të vitit 2018, mes acarit e ngricës. Por duket se nuk do t’ia dijë për këto temperatura një vlonjat...

Qytetarët masakrojnë Ramën për rrugën: Në Shqipëri apo Irak jemi o i gjatë?

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij në Facebook për një ditë të mbarë me disa foto nga punimi...

Rama publikon pamjet: Së shpejti përfundon rruga Lalëz-Kepi i Rodonit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e ditës së sotme disa pamje të rrugës së re Lalës-Biz-Drac-Kepi i Rodonit. Rama bën me dije se kjo...

Ku do t’ju çojë viti 2018? Ambasada e SHBA thirrje studentëve shqiptarë

Ambasada e SHBA ne Tirane ka një thirrje për studentët shqiptarë që shpresojnë të studiojnë në një universitet në Shtetet e Bashkuara.   Ambasada i fton...

Profesionet më të kërkuara dhe që do paguhen më shumë gjatë 2018-s në Shqipëri

Viti 2018 ka nisur me ambicie për këdo. Krahas shëndetit, që është parësor, një punë më e mirë dhe më shumë të ardhura janë...

Rama poston fotot, shihni transformimin e pabesueshëm të Cërrikut

Kryeministri Rama, ka zgjedhur disa pamje nga Cërriku për të uruar shqiptarët. Në fotot e publikuara, shihet trasnformimi i plotë i këtij qyteti, si pasojë...

Vokshi: Burgu, dhurata e Ramës për Vitin e Ri. Ja çfarë i pret shqiptarët...

Deputetja demokrate Albana Vokshi përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se burgu është dhurata e Edi Ramës për ata që guxuan të protestojnë...

Rrëfehet për herë të parë vajza që përloti shqiptarët nga Parlamenti

Për herë të parë pas fjalimit të saj të famshëm në parlament, fermerja Rigerta Loku ka treguar se si i ka përjetuar reagimet pas...

Jam nxënës i Nolit e Konicës/Vasili, një mesazh për “nxënësin” injorant të …

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ndaj Kryeministrit Edi Rama, që shpesh gjatë seancave...

6 shqiptarë përfundojnë në prangat e policisë italiane

6 shqiptarë përfunduan në prangat e policisë italiane pasi akuzohen për zhvatje të parave përmes dhunës nga punëdhënësit. Ata u arrestuan nga policia e Corigliano...