Rregullorja për votimin në Asamblenë Zgjedhore, ja çfarë ndodh në rast barazie

Asambleja e FSHF-së ka 66 anëtarë me të drejtë vote. Ata do të zgjedhin fillimisht presidentin e ri, ku janë tri kandidatë: Armand Duka,...

Një mijë vendet e lira të punës në administratën shqiptare, si të aplikoni

Lista me vendet vakante është publikuar në Fletoren Zyrtarë, ku përcaktohen institucionet që kanë vende bosh, pozicioni, orët e punës dhe kohëzgjatja e kontratës. Janë...

Gener2 sjell A2, një stacion informativ të lidhur me CNN

Një rrjet i ri informativ 24-orësh do të nisë këtë vit në Shqipëri përmes një partneriteti ekskluziv më CNN Tiranë, Shqipëri, 6 Shkurt, 2018. Gener2, një...

Edi Rama e pranon për grekët: Po e japim detin, për çamët nuk duam...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për gazetën greke “Ta Nea” se qeveria shqiptare është shumë pranë marrëveshjes me Greqinë lidhur me...

Shpërthen Spartak Ngjela: Presidenti grek, një injorant që s’njeh historinë!

‘Një injorant që nuk e njeh historinë apo të drejtën, vetëm ai mund të flasë për çështjen çame ashtu siç bëri para dy ditësh...

Konflikt për pronën në Diber, plagosen burrë e grua

Konflikt ne Diber për çeshtje pronësie, janë plagosur burrë e grua. Ndërkohë që policia bën të ditur se në konflikt janë përfshirë disa përsona...

Një mafioz merr në intervistë Zv.Kryeministren Mesi në ERTV!

Edi Rama ka realizuar më në fund ëndrrën e tij të madhe, që kur punonte për Nikoll Lesin dhe Ben Blushin, te “Koha Jonë”. Me...

Ndërron jetë prej sëmundjes së rëndë, një nga themelueset e LSI, Luzhiana Abazi

Luzhiana Abazi, një nga themelueset e LSI dhe figurat e saj më të spikatura, ka ndërruar jetë prej një sëmundjeje të rëndë në moshën...

Rama shpërthen për çështjen çame: Pozita e tyre…

Çështja çame duket se ka tërhequr vëmendjen e Greqisë, teksa këtë të martë gazeta “Ta Nea” i ka marrë një intervistë Kryeministrit Rama në...

PD paralajmëron Ramën

Partia Demokratike i bën thirrje Kryeministrit Edi Rama të tërhiqet urgjentisht nga detyrimi që po i bën mjekëve që të punojnë për konçensionin e...