Emërohet drejtori i ri i Policisë së Shtetit, Rama dorëzohet para Xhafajt

Duket se është gjetur edhe drejtori i ri i Policisë së Shtetit. Burime mediatike bëjnë të ditur se është emëruar Ardi Veliu. Veliu ishte emri...

Dolën për lundrim, gomonia me dy persona e zhdukur prej ditës së djeshme

Dy persona figurojnë të zhdukur prej ditës së djeshme në Vlorë. Mësohet se ata kishin dalë për lundrim me gomone gjatë kohës së stuhisë...

Pamje të frikshme, lumi rrëmben furgonin në Vlorë, dy pasagjerë kërkojnë ndihmë/VIDEO

Dy persona janë bllokuar nga uji ditën e sotme në Selenicë të Vlorës. Ata kanë qenë duke udhëtuar me furgon, teksa janë bllokuar në rrugën...

Breshëri plumbash në Kurbin, 21 vjeçari përhap panik në një gurore

Një ngjarje e rëndë është parandaluar në Kurbin, pasi policia ka ndaluar një të ri i cili ka kanosur me armë disa punonjës të gurores ku punonte. Specialistët...

Bushati: E duam Greqinë, por me Turqinë e kemi strategjike

Ministri i jashtëm shqiptar, Ditmir Bushati foli ekskluzivisht për televizionin grek “Antena TV” pak ditë pas përfundimit te takimit te Korçës. Ai nuk e...

‘Çështja Çame’, kërcënon Greqia: Shqipëria ta mbyllë gojën nëse do …

Janë ashpërsuar tonet mes Athinës zyrtare dhe Tiranës për çështjen çame. Gjatë ditës së sotme, presidenti grek, Prokopis Pavlopulos me tone aspak diplomatike i...

Arrestohet në kufi shqiptari, u kap me 54 kg drogë/FOTO

Policia greke ka arrestuar sot në kufi me Shqipërinë, një shtetas shqiptar, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër. Arrestimi i 47 vjeçarit shqiptar, u...

“A do arrestohet Saimir Tahiri”, shqiptarët e Amerikës pyesin Pandeli Majkon

Prej disa ditësh ministri Pandeli Majko ndodhet në SHBA, aty ku po zhvillon takime me shqiptarët e diasporës. Por teksa ka zhvilluar nëj takim me...

Oliver Schmitt: Jam kërcënuar dhe ofenduar për Skënderbeun

“Kërcënimet erdhën menjëherë pas publikimit të përkthimit në shqip kur njerëzit u nxitën nga Ismail Kadare, politikanë dhe gazetarë nacionalistë dhe ofendimet vazhduan për...

Shkatërrimi i grupit kriminal në Shkodër, Xhafaj: Do të ketë të tjera goditje

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar ditën e sotme, lidhur me operacionin e policisë në Shkodër, ku u bë i mundur shkatërrimi i...