Real Madrid nuk dorëzohet për Camavingan, dërgon një ofertë të majme për të

Real Madrid nuk dorëzohet për talentin Rennes, Eduardo Camavinga.Madrilenët kërkojnë të përshpejtojnë tratativat për të mposhtur konkurencën rreth futbollistit. Drejtuesit e klubit spanjoll për të...

Michael Jordan do të dhurojë 100 milionë euro për shoqatat që përkrahin barazinë racore

Gjashtë herë kampioni i NBA do të dhurojë 100 milionë dollarë, dhe këto para do të shkojnë për shoqatat dhe organizatat që proklamojnë barazinë...

E pabesueshme! Cristiano Ronaldo bëhet futbollisti më i pasur në historinë e futbollit

Cristiano Ronaldo është mjaft i suksesshëm si në fushën e blertë dhe jashtë saj. Sipas Forbes, ylli portugez është bërë i pari lojtarë në...

Juventusi ia jep afatin e fundit kohor Barcelonës

Transferimi i Miralem Pjanicit në Barcelonë ka hasur në pengesa. Klubi dëshiron ta sigurojë atë përmes një shkëmbimi, mirëpo Juventusi e pranon vetëm Arthurin...

Modric zbulon detaje të panjohura: Ronaldo dhe Mourinho ishin afër një përleshje fizike!

Është gazeta italiane Corriere Dello Sport që ka zbuluar një pjesë të libirit autobiografik të Modric, “A mi Manera” (Rruga ime). Në këtë rrëfim të...

Kosovë-Maqedoni e Veriut pritet të luhet pa tifozë

Ndeshja e madhe mes Përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriutr pritet të zhvillohet pa praninë e tifozëve. Sipas Evelin Kristilin, anëtares së...

Lëndimi i Messit nuk është serioz, ylli pritet të startojë ndaj Mallorca

Messi pritet të startojë ndaj Mallorca. Ditëve të fundit është raportuar për një lëndim të Lionel Messi, por situata nuk duket të jetë serioze për...

NBA rifillon me 31 korrik dhe e gjithë pjesë e mbetur e sezonit zhvillohet...

Sezoni i NBA do të rifillojë më 31 korrik dhe do të zhvillohet në një vend të vetëm, në resortin Disney World në Orlando. Vendimi...

Zyrtare: Finalja e Kupës së Italisë më 17 qershor

Edhe zyrtarisht futbolli në Itali do të rifillojë me ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora e ka konfirmuar...

Timo Werner afër marrëveshjes me Chelsean, pritet të paguhet klauzola e tij

Chelsea është në prag të një nënshkrimi të madh, pasi raportimet e fundit nga Gjermania pretendojnë se “Blues” janë afër marrëveshjes me Timo Wernerin. Sulmuesi...