“Goal” zgjedh formacionin më të mirë të sezonit

Portali Goal.com ka publikuar formacionin më të mirë deri më tani gjatë këtij sezoni. Goal ka përpiluar formacionin e vitit 2017. Bie në sy mungesa e...

Këtij klubi i bashkohet Icardi në rast të largimit nga Inter

Mauro Icardi ka vëmendjen te Manchester United, në rast se vendos që të largohet nga Interi, sipas Don Balon. Ndonëse argjentinasi ndjehet i përkushtuar ndaj...

Mourinho merr yllin e Liverpoolit?

Manchester United mundohet t’i prish punë Liverpoolit dhe Juventusit. Informacionet e fundit nga Italia raportojnë për interesimin e Jose Mourinhos për Emre Can, përcjellë “Lajmi.net”. United...

Bajerni i rekordeve ‘rrëmben’ Leon Goretzkan

Bajerni i Mynihut e nisi vitin 2018 duke programuar të ardhmen dhe pavarësisht elementëve cilësorë dhe ringritjes nën drejtimin e Jup Hajnkes, formalizoi dhe...

Dita e parë e vitit 2018, ja festimet e paharrueshme në futboll

E përditshmja spanjolle, AS ka përzgjedhur 10 festimet me epike në historinë e futbollit, ku asnjë rast nuk i ngjan tjetrit. Një art më vete...

Nuk ka pushim për anglezët, Man United e Liverpool e nisin vitin 2018 me...

Man United dhe Liverpool do të kërkojnë ta nisin vitin 2018 me fitore kur të takohen sot me Evertonin, respektivisht Burnley. Nuk ka pushim në...

Reali ka gati ofertën për Hazardin

120 milionë funte, kaq pritet të ofrojë Reali për Hazardin. Sipas asaj që raporton The Sun, Real Madridi është duke bërë gati ofertë prej 120...

Turan largohet nga Barça

Pas ngushtimit të hapësirës për lojë dhe pakënaqësisë së vazhdueshme me pozitën në Camp Nou, turku ka vendosur të kthehet në vendlindje për ta...

Skënderbeu bën goditjen më të madhe në merkaton e janarit

"Bomba” e merkatos vjen nga Skënderbeu. Kristal Abazaj është i skuadrës korçare. Sulmuesi 21-vjeçar ka arritur marrëveshjen me Skënderbeun me bekimin edhe të dy klubeve, që kanë rënë dakord...

Safet Gjici zgjedh Peter Pacult si pasues te Milinkovic te Kukësi

Presidenti i Kukësit, Sfate Gjici nuk ka humbur shumë kohë për të gjetur pasuesin e Mladen Milinkovicit, i larguar në fund të 2017-ës për...