A do të vazhdojë “Buba” kontratën me Shkëndijën? Kapiteni ka këtë përgjigje

Kapiteni i Shkëndijës, Ferhan Hasani deklaroi se kampionatin do ta nderojnë deri në fund. Prandaj edhe kundër Renovës do të luajnë për fitore. “Ne jemi...

Neymar qëndron në Parc des Princes, thotë Emery

Unai Emery është i bindur se Neymar do të qëndrojë tek Paris Saint-Germain edhe edicionin tjetër, megjithë spekulimet se do të largohet drejt Real...

Brazili publikon listën për Kampionatin Botëror, David Luiz, Dani Alves dhe Alex Sandro mbeten...

Brazili e ka publikuar listën e lojtarëve për Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi. Trajneri Tite ka zgjedhur 23 lojtarë që do...

Kroacia publikon listën paraprake për Kupën e Botës

Trajneri i kombëtares kroate ka ftuar 34 futbollistë për t’i provuar në prag të Kupës së Botës. Kur kanë mbetur edhe 24 orë nga afati...

Salah merr “Këpucën e Artë”, flet edhe për rekordin historik në Premierligë

Salah është shprehur i lumtur për “Këpucën e Artë” për golashënuesin më të mirë në Premierligë dhe që Liverpooli do të luajë në Champions...

Unitedi bën gati ofertën e parë për Bale, përfshihet edhe Martiali

60 milionë euro dhe Martialin, kjo është oferta që Unitedi do të bëjë për Bale. Manchester United është duke përgatitur ofertë prej 60 milionë eurove...

“Bombë” nga Spanja: Barcelona dhe Atletico arrijnë marrëveshjen për Griezmann

Edhe pse klauzola e lojtarit është 100 milionë euro, katalunasit do të paguajnë 15 milionë euro më shumë për francezin. Është arritur marrëveshja mes Barcelonës...

Juventusi edhe zyrtarisht kampion i Italisë, për të shtatën herë radhazi

Juventusi është shpallur edhe matematikisht kampion i Serie A për sezonin 2017/2018, një xhiro para përfundimit të kampionatit italian. Zonja e Vjetër kishte nevojë për...

Shaqiri dhe Stoke përshëndeten me Premier League

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri, asistoi për Stoke Cityn e cila në udhëtim shënoi fitore me rezultat 2:1 kundër Swansea-s, por ishin tri pikë...

Bardhi me dy gola tronditi Barcelonën

Spektakël futbolli në sfidën mes Levantes dhe Barcelonës! Edhe kur nuk është Lionel Messi nuk mungojnë golat, gjithsej 9 gola u shënuan. Sulmuesi...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!