Bëri shqiponjën para ‘gjithë’ botës, si e kujton Shaqiri golin ndaj Serbisë

Shaqiri ende nuk i ka harruar emocionet që i ka përjetuar në Kupën e Botës “Rusia 2018”. Anësori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, vazhdon t’i...

Man Utd merr lajm të tmerrshëm, dy yjet e skuadrës do të mungojnë për...

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer është shokuar sot me lajmin e pranuar nga stafi mjekësor i skuadrës. Stafi mjekësor ka konfirmuar se Anthony...

Chelsea e ka një kërkesë të rrallë për Higuainin

“Blues” shpresojnë që Juventusi t’ua shesë për më pak se 36 milionë euro sulmuesin Chelsea është optimist se mund ta blejë përfundimisht Gonzalo Higuainin nga...

40 milion euro, talenti shqiptar rinovon me Barcelonën

Mesfushori i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri ë vitin 2021. Pas këtij rinovimi Barcelona i kanë vendosur Kabashit klauzolën...

Dallimi mes përdorimit të VAR-it në Ligën e Kampionëve dhe në La Liga

Fillimi i fazës së eliminatoreve në Ligën e Kampionëve këtë sezon ka ardhur me disa ndryshime të mëdha. Për herë të parë, tani ka...

Lacio e Strakoshës zhgënjen ndaj Seviljes në Europa League, Interi kthehet tek fitorja

Liga e Europës u kthye dhe një herë tjetër në skenë, tashmë në raundin e 1/16-ve, një tur që ndryshe nga Champions në këtë...

ZYRTARE: Valverde vazhdon kontratën me Barcelonën

Barcelona dhe trajneri Ernesto Valverde, kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës edhe për një vit. Skuadra e Barcelonës dhe trajneri i tyre Ernesto Valverde,...

Javë fantastike për Ismajlin, përfshihet në 11-shen më të mirë!

Java që sapo lam pas do të mbahet mend nga Ardjan Ismajli. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare po kalon një moment të shkëlqyer në Kroaci...

Bartomeu blindon Messin dhe “shtrëngon” fortë Valverden!

Presidenti i gjigandëve spanjollë të Barcelonës Josep Maria Bartomeu deklaroni me bindje se Lionel Messsi do të vijojë të mbajë veshur fanellën e klubit...

Zyrtare, Simeone në gjurmët e Ferguson dhe Wenger, rinovon me Atletico Madrid!

Tifozët e Interit duhet të presin të paktën edhe 3 vite të tjera për të parë Diego Simeonen në stolin e skuadrës së tyre....