Taulant Xhaka pranë kalimit në Premier League

Granit Xhaka është kthyer në një pikë referimi te skuadra e Arsenalit që prej transferimit të tij të bujshëm në Londër, por brenda pak...

Dalin formacionet, ja si rreshtohet kombëtarja shqiptare ndaj Izraelit

Shqipëria luan ndeshjen e tretë në Ligën e Kombeve, në transfertë ndaj Izraelit. Kjo sfidë është tejet e rëndësishme nëse duam të kapim vendin...

Batatina sulmon ashpër Sokolin: Na destabilizoi ekipin, joprofofesionalizmi i tij na lëndoi gjashtë lojtarë

Llapi nuk ndryshon objektiv, pavarësisht rrethanave të krijuara së fundmi pas largimit të kryetrajnerit Bylbyl Sokoli dhe më pas largimit të krerëve të klubit...

Bota e basketbollit në zi, ndërron jetë sekretari gjeneral i FIBA

Patrick Baumann, sekretari gjeneral i FIBA, ka ndërruar jetë në moshën 51 vjeçare. Shkaku i vdekjes së zviceranit ishte sulmi në zemër. Ai ishte në...

Khabibi dëshiron të përballet me Mayweatherin

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, dëshiron të përballet me dikë më të fortë se Conor McGregor, duke ftuar kështu në një meç boksierin Floyd...

Më shumë shqiptarë se sa maqedonas në kombëtaren e futbollit. Ç’menden Gençov e Shehtanski…...

Përherë të parë në historinë e kombëtares së Maqedonisë kanë luajtur më shumë shqiptarë dhe të nacionaliteteve tjera se sa lojtar maqedonas. Kjo ka ndodhur...

Juventus humbi rastin për të marrë yllin e Inter-it

Në fund të sezonit 2016/2017, qendërmbrojtësi sllovak Milan Skriniar sapo kishte mbyllur sezonin e tij të parë tek Sampdoria, duke treguar se ishte një...

Panucci: “E vështirë ndaj Izraelit të fortë, do tentojmë ta ndalim!”

Shqipëria do të diskutojë të dielën takimin e tretë të vlefshëm për grupin 1 të Ligës C në kompeticionin më të ri, atë të...

Gazetarët izraelitë e thumbojnë, por përgjigja e Mavrajt do bëjë krenar çdo shqiptar

Dita e nesërme është emocionuese për të gjithë tifozët shqiptarë, pasi Kombëtarja do të luajë në transfertë kundër Izraelit, sfidë kjo e vlefshme për...

Henry kthehet në shtëpi, zyrtarisht në krye të klubit francez

Lajmi po qarkullonte prej ditësh, por tani bëhet zyrtar. Thierry Henry, është trajneri i ri i Monacos. Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Barcelonës firmosi një...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!