“Turpërohet” Leo Messi

Lionel Messi mund të jetë në “infermieri”, por legjenda e Argjentinës, Hugo Gatti, thotë se Cristiano Ronaldo do të kishte luajtur edhe me dhimbje. Superstari...

Kosova në Novi Sad me flamur dhe himn

Karateistët nga Kosova do të marrin pjesë ne evropianin e karatesë i cili prej 9 deri më 13 maj do të mbahet në Novi...

Tirana edhe zyrtarisht kandidat për “ UEFA Supercup 2020”

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) edhe zyrtarisht ka depozituar në UEFA, dosjen për organizimin e “UEFA Supercup 2020”. Ideja për organizimin e këtij eventi...

Interi në shitje?

Suning Group do të shiste me kënaqësi Interin, thotë gazeta Corriere della Sera, por askush nuk është gati të paguajë 600 milionë euro për...

Man Utd me ofertë madhështore për rikthimin e Cristiano Ronaldos

Manchester United ka bërë një ofertë madhështore për yllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldon. Ronaldo me sa duket është i frustruar me presidentin Florentino Perez....

Arsenali dhe Liverpooli takojnë njëri-tjetrin tek objektivi i njëjtë nga Bundesliga

Arsenali dhe Liverpuli shpresojnë t’a transferojnë mesfushorin e Hoffenheim Kerem Demirbay këtë verë, raporton Evening Standard, përcjellë Sovrani.info. 24-vjeçari bëri debutimin e tij për Gjermanin...

Peshëngritësi shqiptar rrëmben 3 medalje ari, shpallet kampion Europe

Në Bukuresht të Rumanisë po zhvillohet Kampionati Europian i Peshëngritjes, ku merr pjesë edhe Shqipëria, shkruan SYRI.net. Vendi ynë u nderua nga Briken Calja, i...

Dënimi ndaj Mavrajt, dërgohet në ekipin e dytë

Trajneri i Hamburgut ka urdhëruar që shqiptari të stërvitet me ekipin e dytë për një periudhë të pacaktuar Hamburgu është në probleme me rezultate, por...

Barcelona largon lojtarin e njohur

Ylli i katalunasve mund të transferohet në Premierligë. Ousmane Dembele me shumë gjasë do të largohet nga Barcelona. Ylli i katalunasve mund të transferohet në Premierligë,...

Peshëngritësi Briken Çalja shpallet kampion i Europës

Briken Çalja, peshëngritësi shqiptar u shpall sonte në mbrëmje kampion i Europës në stilin e shkëputjes në peshën 69 kilogramë, pasi ka kapur vendin...