Conte i “përzgjedhuri” i PSG për stolin

Antonio Conte fiton balotazhin për të marrë drejtimin e Paris Saint Germain në fund të këtij sezoni, kjo edhe për faktin se tre emrat...

Panucci: E kam gati formacionin. Roshi: Krenari të jem kapiten

Ekipi Kombëtar i futbollit ka zhviluar paraditen e sotme seancën përgatitore përmbyllëse në kuadër të ndeshjes miqësore me Norvegjinë. Para ndeshjes me Norvegjinë, që...

Inter “djeg” konkurencën, De Vrij firmos për 5 vite si zikaltër

Inter ka nisur punën nga ndërtimi i skuadrës së sezonit të ardhshëm, dhe siç bën me dije "Gazzetta dello Sport" Stefan de Vrij është...

Shpërthen trajneri kosovar: Boll e kemi mbajtur Shqipërinë me lojtarë!

“Lufta” që po zhvillohet mes federatave të Shqipërisë dhe Kosovës për talentet e rinj ka nxitur mjaft debate në vend, ku janë përfshirë trajnerë...

Vallja e Shotës midis Beogradit, kështu e kalli kombëtarja e Kosovës

Vallja e Shotës në hotelin në Beograd! Në kompleksin Kovilovo afër Beogradit,  hendbollistet e kombëtares së Kosovës, qëndruan nga dita e enjte e deri...

“Messi kurrë nuk do të bëhet futbollist më i madh se Maradona”

Sulmuesi legjendar i Argjentinës, Gabriel Batistuta, beson se superylli Lionel Messi kurrë nuk do ta tejkalojë Diego Maradonën si futbollisti më i madh në...

Kosova mposht Madagaskarin – Challandes debuton me fitore, Zhegrova me gol (Video)

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar me rezultat minimal 1-0 në miqësoren ndërkombatare ndaj Madagaskarit. Kosova ka shijuar fitoren ndaj Madagaskarit në ndeshjen miqësore të zhvilluar...

Kur në Spanjë mbreti e bënte ligjin Reali në finale të Kupës luante kundër...

As rregullat strikte të Federatës Spanjolle nuk e ndaluan dot këtë. Mund të duket e pabesueshme, por ka ndodhur vërtet. Një hapsirë në rregullore bëri...

Sonte meçi i madh mes shqiptarit dhe serbit, ja ku mund ta shikoni

Muharrem Hasani do të ndeshet me boksierin serb, Zoran Radic nesër në afërsi të Zyrihut. Katër herë kampioni i botës, Muharrem Hasani do të ‘luftojë’...

Serbia anulon një tjetër përballje me Kosovën, tani në xhudo

Serbia ka anuluar edhe një tjetër përballje sportive me Kosovën, një ditë pasi anuloi ndeshjen e hendbollistëve të reja. Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se...