Cahill: Trajneri nuk ka faj, ne duhet të marrim përgjegjësi

Mbrojtësi  i Chelseat, Gary Cahill, ka thënë që lojtarët duhet të marrin përsipër barrën që iu takon pas humbjes 4-1 ndaj Watfordit. Chelsea janë në...

Fjalët e para të Seedorf si trajner i Deportivos

Holandezi është prezantuar sot si trajner i skuadrës së La Ligës. Clarence Seedorf është i bindur se skuadra e tij e re, Deportivo La Coruna...

Bayern dhe Leverkusen synojnë gjysmëfinalet e DFB Pokal

Modeli i edicionit të kaluar nuk zgjati shumë dhe drejtuesit e futbollit gjerman iu kthyen menjëherë formatit të mëparshëm të kupës, për më tepër...

Nuk do ta besoni se çfarë ka bërë Neymar për ditëlindje

Neymar ka organizuar tri festa të ndryshme për ditëlindjen e 26-të. Neymar festoi ditëlindjen e 26-të në mënyrë mjaft të veçantë. Sulmuesi i Paris Saint-Germain ka...

Moratti: Ky është ai që duhet ta zgjidhë krizën e Interit

Massimo Moratti ka analizuar krizën e ekipit nga Milano. Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti ka analizuar krizën e ekipit nga Milano. “Nerazzurrët” janë pa fitore...

Fabregas: Hazard i ka cilësitë që të fitojë Topin e Artë

Ylli i Chelseat, Cesc Fabregas këmbëngul se bashkëlojtari i tij, Eden Hazard mund të fitojë Topine Artë. Hazard ishte një nga figurat kryesore në suksesin e Chelseat gjatë sezonit...

Lazio-Genoa/ Mbyllet pjesa e parë me rezultatin surprizë

Java 23-të e Serie A mbyllet me ndeshjen që po luhet në “Olimpico” mes Lazios dhe Genoas, shkruan SYRI.net. Sapo ka përfunduar pjesa e parë e...

Shënohet autogoli më i bukur në histori

Autogoli më i bukur në histori, pa dyshimin më të vogël është shënuar në kampionatin arab të futbollit. Qendërmbrojtësi i Al Dafra, Jaser Abdullah dërgoi...

Hysaj vjen me një deklaratë të fortë pas fitores ndaj Beneventos

Një Napoli i tillë, nuk ishte parë prej vitesh dhe është një nge pretendentët kryesorë për titullin në Seria A, por ndërsa tifozët prisnin...

PSG e do Moratan

PSG është vënë pas Alvaro Moratas. Sulmuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Paris Saint Germainin, Edinson Cavani, po luan sezonin e fundit...