Steven N’Zonzi kërkon pagë të lartë, Roma… mendohet

Vështirësohet blerja e francezit Steven N’Zonzi nga Roma. Futbollisti kampion bote në “Rusi 2018” ka kërkuar plot 4.5 milionë euro pagë vjetore nga verdhekuqtë,...

Në dhjetor mund të ketë përballje mes Furyt dhe Wilder

Tyson Fury e ka konfirmuar se është në bisedime të avancuara për ta caktuar një luftë me Deontay Wilder për titullin e botës WBC. Fury...

Lopetegui: Bale do të jetë ylli i ri i Realit

Trajneri i ri i Real Madridit nuk brengoset shumë për largimin e Cristiano Ronaldos. Julen Lopetegui ka marrë përgjegjësinë për të krijuar një skuadër të...

Ronaldo kryen seancën e parë stërvitore si bardhezi (foto)

Cristiano Ronaldo zbriti në fushën e blertë të kompleksit stërvitor Contiassa, ku zhvilloi ushtrimet e para si futbollist i Juventusit. Bashkë me CR7 nisën...

FUTBOLL: ARRIHET MARRËVESHJA JUVE – MILAN

Gonzalo Higuain është shumë pranë huazimit te Milani Milani dhe Juventusi kanë arritur marrëveshje në vlerë 54 milionë euro për Gonzalo Higuainin, me interesimin e...

Arturo Vidal dhe Interi gjejë ujdi

Arturo Vidali ka arritur marrëveshje me Interin për kushtet personale, duke e afruar edhe më shumë largimin e tij nga Bayern Munich. Kiliani është i...

Manchester City shet përfundimisht sulmuesin e Kosovës

Manchester City ka vendosur të shesë përfundimisht kartonin e sulmuesit të Kosovës, Bersant Celina, pasi ky i fundit nuk bënte pjesë në planet e...

Interi arrin marrëveshjen me nënkampionin e botës

Zikaltrit kanë mbyllur marrëveshjen për të sjellë në Milano nënkampionin në fuqi të botës, kroatin Sime Vrsaljko, i cili në dy sezonet e fundit...

Lajm katastrofal për Perezin!

Niko Kovac është i bindur se Robert Lewandowski nuk do të largohet nga Bayerni i Mynihut pavarësisht nga interesi i hapur i Real Madridit...

Reali, goditje të dyfishtë te Chelsea për 113 mln euro

Reali i Madridit troket sërish në derën e Chelsea-t, por këtë radhë në qendër të vëmendjes nuk është Eden Hazard, por Willian e Thibaut...