Sonte përballjet Spanjë – Rusi dhe Kroaci – Danimarkë

Sonte do të ketë dy përballje të tjera të fazës me eliminim direkt. Spanja, një ndër pretendentët në këtë kampionat botëror do të ketë...

Deschamps: Ja çfarë i kemi bërë Messit dje

“Kishim dy mundësi. E para, të mos lejonim që topi të shkonte te këmbët e tij. E dyta, kur topi të merrej nga Messi,...

Ronaldo befason me fjalët pas eliminimit

Cristiano Ronaldo ka folur për herë të parë pas eliminimi nga Kupa e Botës. Kombëtarja e Portugalisë është eliminuar nga botërori pas humbjes 2:1...

Aguero pse nuk luajti titullar në dy ndeshjet e fundit të Argjentinës në Botëror

Aventura e Përfaqësues së Argjentinës përfundoi të shtunën në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Argjentinasit humbën nga Franca me rezultat 4-3 në 1/8 e finales. Trajneri i...

Cristiano e përcjell jashtë fushe, Cavani e përcjell në shtëpi

Edison Cavani shënoi dy golat e fitores 2-1 të Uruguajit ndaj Portugalisë mbrëmjen e së shtunës. Por, nuk ishte e thënë që sulmuesi i PSG...

Suarez “shpërfill” Ronaldon: Në këtë pikë nuk e njoh pasi ne po …

Uruguaj kundër Portugalisë dhe Luis Suarez përballë Cristiano Ronaldos. Sfida e mbrëmjes së sotme është mjaft emocionuese dhe përveçse përballja mes dy kulturave të...

Krahasimi me Pele, Mbappe jep përgjigje pa doreza

Kylian Mbappe ishte padyshim njeriu i ndeshjes përballë Argjentinës, me yllin francez, që shënoi dy herë në fitoren 4-3 që Franca mori kundër "Albicelesteve"....

Trajneri rus flet për përballjen me Spanjën, ja si do të jetë magjia?

Trajneri i Rusisë, Stanislav Cherchesov shpreson tek një përsëritje e historisë në takimin e nesërm përballë Spanjës. Ndërkohë, ai ka sugjeruar se do të...

Januzaj: Ja përse nuk festojë me shqiponjë

Dy lojtarët e Zvicrës me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, u ndëshkuan nga FIFA me gjobë për shkak të festës së...

Argentina shkon në shtëpi, ja kush po e çon

Franca me dy golat e njëpasnjëshëm  e dërgoi në shtëpi Argjentinën e Lionel Messi. Mbappe arrit të kaloj në epërsi në minutën e 62...