Feronikeli rikthehet te fitoret, mposhtë minimalisht Flamurtarin

Feronikeli ka fituar me shumë vështirësi 1-0 ndaj Flamurtarit. Ndeshja nisi mirë për vendasit të cilët qysh në fillim të saj rrezikuan portën e mysafirëve. Nuk...

Shaqiri shënon gol të bukur ndaj Leicester (VIDEO)

Përfaqësuesi i Zvicrës ka shfrytëzuar mirë një top të vjedhur në mesfushë, të cilin e ka kthyer në gol përmes një gjuajtje të bukur...

Nuk ka vend në Real Madrid, tri skuadra pas tij (FOTO)

Juventusi, Liverpooli dhe Milani kanë vendosur të luftojnë për mesfushorin e Real Madridit Dani Ceballos këtë verë, raporton Calciomercato.com. 21-vjeçari nënshkroi për Blancos verën e...

Iniesta befason tifozët e Barcelonës me vendimin rreth Kinës

Andres Iniesta seriozisht është duke e konsideruar transferimin në Kinë, raportojnë mediat spanjolle. Andres Iniesta ka vendosur ta dëgjojë ofertën e Tianjin nga Paulo Sousa. Mesfushori...

Historia e kampionit shqiptar të botës në kick-box: Nuk jam 2 metra, por nuk...

Florian Marku, kick-boxeri shqiptar me ambicie shumë të mëdha, është shumë premtues në këtë sport. Ai është shpallur 6 herë kampion i Greqisë dhe...

Kosova mposhtet nga Polonia

Kosova ka humbur 90:62 nga Polonia. Në “Wloclawek” ka përfunduar ndeshja e basketbollit mes Polonisë dhe Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës...

Darijo Sërna dënohet me 17 muaj mos lojë për doping

Mbrojtësi kroat i Shakhtar Donetskut, Darijo Sërna është dënuar me 17 muaj mos lojë pasi është testuar pozitiv për përdorimin e një steroidi. 35-vjeçari po...

Këto përballje zhvillohen nesër në Ligën e Parë të Kosovës

Pas një pushimi të gjatë Liga e Parë e Kosovës starton këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 18-të , shkruan infokusi. Kjo javë karakterizohet...

Mourinho e paralajmëron Pogban: Unë jam shefi këtu

Mediat britanike raportojnë se një takim i nxehtë mes trajnerit të Manchester Unitedit, Jose Mourinhos, dhe mesfushorit Paul Pogba është mbajtur këtë javë, pas...

Abbiati i lumtur për shortin me Arsenalin: San Siro do ta mirpres një ndeshje...

Ish-gardiani i Milanit, Christian Abbiati është i mrekulluar me shortin e Milanit me Arsenalin. Ai pret një ndeshje të bukur në Ligën e Evropës, edhe pse thekson...