Taulant Xhaka në Sevilla, nëse largohet N’Zonzi

Arsenali thuhet se është duke e kërkuar francezin Steven N’Zonzi nga Sevilla dhe nëse ndodh ky skenar, mesfushori i Baselit, Taulant Xhaka mund të...

‘Mbajeni frymën’ dhe shikojeni festën e ‘çmendur’ të tifozëve të Kroacisë në Zagreb

Kroacia është në gjysmëfinale të Kupës së Botës, pas fitores së shënuar ndaj Rusisë me penallti. Suksesi i madh i ekipit kombëtar në Rusi, ka...

Deklarata emocionale e Modriçit ps ndeshjes…

Luka Modric e ka komentuar përballjen Rusi – Kroaci. Kapiteni kroat, ka folur pas suksesit të ekipit të tij kombëtar, që arriti në gjysmëfinale të...

Presidentja kroate i bashkohet festës në zhveshtore: Për Kroacinë jetën do ta japim! /VIDEO

I gjithë ekipi i Kroacisë, së bashku me presidenten Kolinda Grabar Kitarovic dhe presidentin e Federatës së Futbollit, Davor Suker, janë duke e festuar...

Shpërblehet Modric

Luka Modric është shpërblyer nga FIFA Mesfushori i Real Madridit edhe pse sot nuk ishte në element është zgjedhur lojtari i ndeshjes se Kroacisë. Kështu s’paku...

ILIR TAFA: “ÇKA MË THA LOUIS VAN GAAL PËR JANUZAJN”

Aktori kosovar, Ilir Tafa ka reaguar ndaj kritikave të ashpra që mori Adnan Januzaj pasi në konferencë për shtyp me Belgjikën në Kupën e...

Rusi – Kroaci, a e dini kush është zgjedhur lojtari i ndeshjes?

Luka Modriç është shpallur lojtari i ndeshjes në fitoren e Kroacisë ndaj Rusisë. Kroacia ka siguruar kalimin në gjysmëfinale të Kupës së Botës, pasi ka...

Shembet Rusia! Kroacia në festë të madhe

Kroacia shtang Rusinë! Kroatët shënuan fitore pas penalltive, me rezultat 4:3 kundër Rusisë, në ndeshjen e çerekfinales së Kampionatit Botëror - "Rusia 2018" në...

Beckam e fitoi bastin me Ibrahimoviçin, ja çka i shkruan/FOTO

Legjenda e futbollit anglez David Beckham dhe Zlatan Ibrahimovic, futbollisti më i mirë në historinë e futbollit suedez, kishin vënë një bast para ndeshjes...

Rusi – Kroaci, formacionet zyrtare

Ka mbetur edhe një orë nga fillimi i ndeshjes së fundit çerekfinale të Kampionatit Botëror të Futbollit. Ndeshja mes Rusisë dhe Kroacisë do të nxjerr...