Valverde flet për dëmtimin e Dembele, zbulon se kur do kthehet

Skuadra e Barcelonës nesër luan kundër Espanyolit. Para kësaj ndeshje, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvered ka folur për lojtarët dhe ndeshjen e ardhshme të ekipit...

Neymar shënon gol fantastik nga gjuajtja e lirë

Neymar ka shënuar një fol shumë të bukur nga gjuajtja e lirë për ta ngritur në 2-0 epërsinë e Paris Saint-Germainit ndaj Lille. Superylli brazilian...

Kjo është arsyeja pse nuk u ftua Sadiku për sfidën me Realin

Sadiku nuk figuron në listën e lojtarëve të ftuar për sfidën që Levante e zhvillon me Realin dhe arsyeja sipas MARCA-s duhet të jetë...

Schalke-Werder Bremen, formacionet e skuadrave

Janë publikuar formacionet e përballjes ndërmjet Schalke dhe Werder Bremen, shkruan infokusi. Do të jetë kjo një përballje e cila zhvillohet në kuadër të javë...

‘Më fut në formacion, ose të vrava’, futbollisti kërcënon me armë trajnerin

Futbollisti i një skuadre të kategorisë së 3-të në Argjentinë, ka bërë një gjest aspak të zakontë, duke tronditur botën e futbollit në atë...

Rënia nuk e nxjerr Krasniqin nga rruga që ka marrë

Haxhi Krasniqi po i kthehet rrugës që shpreson se do ta dërgojë te titulli i botës në boksin profesionist. Të shtunën mbrëma (sonte) në...

Dita e parë e Rashicës te Werderi: Tifozët e vonojnë në stërvitje dhe në...

Milot Rashica në stërvitjen e parë me Werder Bremenin erdhi vonë, por jo nga ndonjë gabim apo sjellje e keqe nga ai, por nga...

Neymar: Ky është vetëm fillimi te PSG

Ylli brazilian është i lumtur te skuadra franceze. Neymar në verë u transferua te Paris Saint-Germain nga Barcelona për shifër rekorde, 222 milionë euro. Spekulimet rreth...

Inter, Spalletti: Tifozët janë të zhgënjyer nga pritshmëritë false

Në merkaton e janarit, Interi u përforcua vetëm me Lisandro Lopez dhe Rafinha, gjë që ka zemëruar tifozët zikaltër. Por, Luciano Spalletti nuk priste ndonjë...

Lamtumirë Bayern, Vidal në Premierligë

"Manchester Evening News" shkruan se Jose Mourinho e konsideron Vidalin si blerje perfekte. Ky mund të jetë sezoni i fundit i Arturo Vidal te Bayerni...