800 mijë euro për Shkëndijën nga FIFA

Shtëpia e Futbollit Evropian publikoi shumat e të hollave , të cilat do ti përfitojnë klubet në garat evropiane. Kampioni aktual, Shkëndija do të...

“Bomba” e merkatos: Ja në cilin klub shkon Salah?

Mohamed Salah mund të bëhet alternativë për Griezmann, në merkaton verore të Barcelonës. “AS” ka qenë në gjendje të mësojë se sulmuesi egjiptian i...

Klauzolë 13 milionë euro – Shaqiri tek klubi i madh i Premierligës

Xherdan Shaqiri është shumë afër largimit nga Stoke, për të kaluar te një gjigant i Premierligës.Ylli i kombëtares së Zvicrës, pritet të largohet nga...

Pas kësaj deklarate të Griezmann, tifozët e Barcelonës kanë të drejtë të gëzohen

Antoine Griezmann e ka pranuar se ende është i pasigurt nëse do të mbetet pjesë e Atletico Madridit para sezonit të ri 2018/19. Sulmuesi francez...

Zbulohet shkaku i largimit të Zidan nga Real Madridi

Një debat mes presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, lidhur me transferimin e Eden Hazard-it dhe David de Gea-s kishte luajtur rol në dorëheqjen...

Argjentina anulon miqësoren me Izraelin, ja arsyeja

Argjentina ka anuluar ndeshjen përgatitore përpara Botërorit me Izraelin, me sa duket nën presionin politik mbi trajtimin që Izraeli u bën palestinezëve në Gaza,...

Kjo është kuota e Gjermanisë, Francës dhe Anglisë për ta fituar Botërorin

Kjo është kuota e Gjermanisë, Francës dhe Anglisë për ta fituar Rusia 2018 Kampionati botëror po fillim dhe duket se do të jetë shumë interesant...

Shkëndija përgatitet në Slloveni për Ligën e kampionëve

Kampioni i Maqedonisë, Shkëndija fazën kryesore të përgatitjeve verore do ta zhvillojë në Slloveni, atje ku ishin vitin e kaluar. Kuqezinjtë nga mesi i qershorit...

Super-talenti kosovar vazhdon me Milanin!

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Milanit. Futbollisti kosovar, Ismet Sinani, ka vazhduar kontratën me Milanin. Futbollisti kosovar ka rinovuar deri më 2021, përcjellë “Lajmi.net”. Lajmi...

Ramos: “Dëmtova Salah dhe Karius, mbase dhe Firmino u ftoh nga djersa ime…”

Gjatë prezantimit të një program sportive, Sergio Ramos, si gjithmonë është përballur me ironi ndaj rrebeshit të kritikave që ka rënë mbi të, pas...